Кошик
64 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Редизайн міжкімнатні дверей за допомогою фарби, молдингів та рейок: варіанти дизайну

Редизайн міжкімнатні дверей за допомогою фарби, молдингів та рейок: варіанти дизайну

Самостійне виконання редизайну міжкімнатних дверей дозволяє приховати невеликі дефекти, які виникають у процесі експлуатації, та привнести новизну в інтер'єр. Справедливо буде сказати, що двері в кімнату можуть стати повноцінним акцентом та особливістю інтер'єру.

 

Особливості фарбування міжкімнатних дверей

 

Що потрібно враховувати при виборі фарби для міжкімнатних дверей:

  • тип полотна;

  • призначення кімнати;

  • стиль приміщення.

При виборі кольору визначте, яку роль виконуватимуть двері. Якщо винятково функціональну, вибирайте нейтральну гаму, яка повторюватиметься в стінах або меблях. Якщо ж двері відіграватимуть важливу роль у дизайні, можна розглянути яскраві контрасти, поєднання неонових кольорів та різні комбінації геометричних фігур або рослинних мотивів.

Алкідні емалі дають досить міцне покриття міжкімнатним дверям, проте мають їдкий і неприємний запах, тому їх використовувати рекомендується в приміщеннях, де тимчасово не будуть знаходитися люди.

Акрилові емалі позбавлені недоліків алкідних, але дають виключно матове покриття. Менш стійкі, для отримання глянцю потрібно нанесення кількох шарів лаку.

Нітрофарби найбільш стійкі та міцні, підходять для приміщень з високою вологістю, але вимагають використання спеціальних засобів захисту при нанесенні.

Етапи самостійного фарбування міжкімнатних дверей:

  • зняття старої фарби будівельним феном чи хімічним ремувером;

  • ліквідація шпаклівкою тріщин та сколів;

  • закриття фурнітури малярським скотчем;

  • обробка ґрунтовкою;

  • нанесення фарби валиком, пензлем або фарбопультом.

Для отримання яскравого насиченого кольору фарбу на міжкімнатні двері наносять у два шари, даючи кожному просохнути.

Крім однотонного фарбування, можна використовувати метод декорування за допомогою трафаретів. Останні у широкому асортименті представлені у будівельних магазинах. Для отримання унікального малюнка можна самостійно вирізати трафарет із гнучкого пластику. Малюнок наносять за допомогою поролонової губки набиванням.

 

Декор дверей у кімнату молдингами

 

Ще недавно молдинги на міжкімнатних дверях вважалися виключно елементом класичних стилів, які вимогливі до оздоблення, матеріалів та меблів. Однак сьогодні молдинги на дверях у кімнату можна гармонійно вписати у будь-який інтер'єр.

Дерев'яні молдинги фіксуються за допомогою столярного клею або цвяхів без капелюшків. Таке рішення буде доречним на дверях до кімнат, які виконані в скандинавському або класичному стилі. Підкреслити деталь можна фольгуванням чи позолоченням за допомогою поталі.

Металеві молдинги на кімнатних дверях лаконічніші, тому використовуються в мінімалізмі та лофті. Поліуретановий декор простий у монтажі, але має достатню міцність. Такі молдинги можуть мати максимально як лаконічну форму, так і складатися зі складних за формою елементів.

На підготовчому етапі міжкімнатні двері знімають із петель, видаляють старе покриття та закривають фурнітуру. Перед кріпленням молдингів полотно необхідно зашкурити та відшліфувати. Від краю дверей відміряють однакову відстань та роблять розмітку. За наявності складних кутових елементів обводять їх олівцем і проводять замір горизонтальних і вертикальних лінійних деталей. Нарізку роблять із невеликим запасом.

"Кути" приклеюють на клей так, щоб вони розташовувалися чітко в обведеній ділянці. Останнім етапом приклеюють прямі молдинги.

Декоровані молдингами двері можна пофарбувати в один колір, виділити декор контрастним відтінком або покрити поталлю. Нерідко внутрішній простір, утворений молдингами, заповнюють трафаретним малюнком чи розписом.

 

Позолочення та старіння дверей у кімнату

 

Першим кроком кімнатні двері знімають із петель, розташовують горизонтально та шліфують. Якщо полотно гладке, можна використовувати шліфувальну машинку з абразивними кругами Р180. Для шліфування рельєфів використовується скотч-брайт.

На шліфовану поверхню наносять поліуретанову емаль та просушують протягом 2 годин. На деталі, що вимагають виділення позолоченням, наносять клей для поталі. Якщо елементи різьблені та складні, використовують спеціальний клейовий маркер.

За годину можна розпочинати основний етап — нанесення поталі. Листи прикладають до полотна кімнатних дверей і акуратно притискають пензлем, надлишки видаляють. Завершальним етапом виконують полірування поталі капроном та покриття лаком.

Додатково можна нанести патину. Для її рівномірного розподілу використовують широку плоску кисть, різьблені елементи зручніше опрацьовувати шматочком поролону. Для надання міцності наноситься ще один шар акрилового лаку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner