Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим повинні комплектуватися протипожежні двері в залежності від місця встановлення

Чим повинні комплектуватися протипожежні двері в залежності від місця встановлення

Наявність такого елемента як протипожежні двері є обов'язковою умовою для введення будівельного об'єкта в експлуатацію. Причому, якщо в будівлі одночасно буде присутня велика кількість людей, її цільове призначення вплине тільки на клас вогнестійкості та кількість таких конструкцій, але не на їх наявність у принципі. При цьому протипожежні двері будуть потрібні також там, де через призначення є високий ризик займання. Це можуть бути будь-які пожежонебезпечні господарські та технічні приміщення. Наприклад, склад із горючими матеріалами, кімната з електротехнічним обладнанням.

У приватних будинках наявність протипожежних дверей не обов'язкова, чи встановлювати їх – вирішує власник. Однак у низці ситуацій вони кращі. Наприклад, якщо в будинку є кімната з опалювальним котлом, твердопаливним, газовим або електричним, на вході до неї рекомендується встановити вогнетривкі двері. Для порівняння, якщо йдеться про багатоквартирну будівлю, на першому поверсі або у підвальному приміщенні, якого є котельня, всі двері в неї мають бути протипожежними.

 

Деревина, скло, метал: які протипожежні двері краще

 

На цей час можна знайти протипожежні двері із спеціально обробленої деревини, металевої рами з вогнетривким наповнювачем або алюмінієвого профілю з повним або частковим склінням. Скло, зрозуміло, обов'язково має бути жароміцним.

Однак при виборі протипожежних дверей матеріал не головне. Ключове значення має клас вогнестійкості. Він маркується літерами EI та двома цифрами. Де літери є здатністю до збереження цілісності конструкції та перешкоджання поширення теплового випромінювання, а цифри – період часу, протягом якого ця здатність зберігається. Наприклад, протипожежні двері EI45 блокуватимуть вогонь, дим і жар протягом 45 хвилин.

 

Що входить до комплектації протипожежних дверей

 

У комплектацію протипожежних дверей входять такі елементи:

  • короб;

  • дверне полотно;

  • замикаючі механізми та фурнітура;

  • ущільнювач, який спінюється та перекриває зазори (проти диму);

  • доводчик.

Також комплектація може включати систему Антипаніка.

 

Навіщо потрібен доводчик у комплектації протипожежних дверей

 

Доводчик у комплектації протипожежних дверей є необхідною річчю. Адже ефективність у перешкоджанні поширенню вогню зберігається лише тоді, коли двері зачинені. Тому дверне полотно в жодному разі не повинно застрягти у відкритому або напіввідкритому положенні. А закриття вручну вимагає часу, втручання людини і не завжди може бути здійснено вчасно. Наявність доводчика повністю вирішує проблему. Скільки б разів через дверний отвір не проходили люди, відразу після того, двері зачиняється автоматично.

 

Переваги системи Антипаніка для пожежної безпеки

 

Система Антипаніка дозволяє тримати двері зачиненими на вхід, але відчиненими на вихід. Нею повинні оснащуватись двері на шляху евакуаційного маршруту. Це розв'язує серйозну проблему, з якою часто стикаються великі об'єкти під час пожежі, якщо двері не оснащені такою системою. Будучи закритими, щоб запобігти проникненню зловмисників зовні, вони не відкриються за помахом чарівної палички у разі пожежі. Щоб відкрити їх, потрібен хтось із технічного персоналу, а також ключі.

Наявність системи Антипаніка розв'язує питання. Двері є надійною перешкодою для зловмисників, але легко відчиняються по натисканню на довгу ручку зсередини.

Наявність таких компонентів, як доводчик і система Антипаніка, потрібні в місцях великого скупчення людей, а також там, де протипожежні двері постійно використовуються як звичайні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner