Кошик
64 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як змастити петлі на двері

Як змастити петлі на двері

🚪 Чим змастити петлі дверей

🚪 Послідовність мастила дверних петель

🚪 Корисні поради та рекомендації фахівців

 

Скрип вхідних або міжкімнатних дверей - вкрай неприємне явище, яке з'являється в процесі експлуатації за відсутності належної профілактики.

Для визначення причини скрипу перше, що необхідно зробити – це перевірити стан та кількість мастила, яке з часом може густіти, розтікатися та висихати. Ігнорування цієї проблеми призводить до стирання фурнітури, яка надалі втрачає свою функціональність і виходить з ладу.

Скрип може свідчити і про корозію, що починається, при якій іржа непомітно «з'їдає» фурнітуру дверей. Нерідко неприємні звуки виникають через попадання пилу та бруду в петлі, який необхідно видалити перед мастилом.

 

 

Чим змастити петлі дверей

 

 

У даній категорії досить великий вибір від добре знайомого вазеліну до універсального «помічника» WD-40. При виборі того чи іншого складу обов'язково враховуйте умови та температурний режим експлуатації дверей.

  1. Першим у нашому списку буде масло, воно може бути машинним, дизельним або використовуваним для швейних машин. Останнє найчастіше випускаються у невеликих обсягах та зручній тарі.
  2. «Ціатим» - спеціально розроблений склад, який не лише позбавить вас скрипу, але й надійно захистить дверну фурнітуру від корозії. Може використовувати на міжкімнатних та вхідних дверях.
  3. WD-40 – універсальний засіб, що допомагає боротися з іржею на металевих деталях.
  4. Оливкова та соняшникова олія не рекомендується використовувати для мастила, оскільки вона утворює наліт на фурнітурі і дає лише короткочасний ефект.
  5. Для вхідних дверей приватного будинку рекомендується використовувати такі засоби, як Літол і Солідол.
  6. «Літол» є мастилом, здатним зберігати свої якості при температурі від -40 до +120 ºС, «Солідол» має менший діапазон від -35 до +65 ºС.

Ефективним «народним» засобом є грифель м'якого олівця, який укладають на петлі і виконуються кілька дверей, що відкривають рухи. В результаті грифель, що розфарбувався, проникає в петлі.

 

Послідовність мастила дверних петель

Перш ніж перейти безпосередньо до нанесення мастила, петлі необхідно ретельно очистити від частинок пилу. Зручніше це зробити за допомогою пензлика із жорсткою щетиною або старою зубною щіткою.

Для проведення процедури підготуйте:

  • піпетку;
  • шприц;
  • маслянку з тонкою трубочкою;
  • серветки;
  • ватні палички.

«Арсенал» інструментів залежить від обраного засобу та його консистенції. Якщо двері мають врізні петлі, для більш якісного змащення двері необхідно трохи підняти за допомогою важеля (сокири або ломика), поміщеного під торець.

Якщо конструкція петель не дозволяє зняти саме полотно або мінімально утворити щілину між деталями, краще використовувати засоби з хорошими властивостями у вигляді аерозолів.

Перед нанесенням засобу проведіть огляд на предмет утворення корозії на фурнітурі. За її наявності обробте антикорозійним складом, наприклад, WD-40.

На підготовлену фурнітуру нанесіть вибраний засіб, зайве видаліть за допомогою паперової серветки. Якщо ваш вибір упав на склад у масляні з носиком, наносите мастило зверху вниз, щоб воно стікало. Кілька разів відчиніть і закрийте двері.

Більш ефективним є використання шприца, голка якого може точково спрямувати засіб у щілину фурнітури. Заповнювати отвір продовжують доти, доки мастило не почне мимовільно стікати знизу. Залишки видаляють сухою ганчіркою або серветкою і роблять кілька відкривань дверей для рівномірного розподілу складу.

Віск та парафін – досить щільні склади, які перед нанесенням рекомендується прогріти. Після чого можна використовувати аналогічно до інших мастильних засобів. Якщо відкриті петлі, парафін можна наносити не розігріваючи.

 

Корисні поради та рекомендації фахівців

 

Процедура нанесення мастила повинна стати регулярною, не чекайте появи скрипу дверних петель. У більшості випадків достатньо нанесення мастила двічі на рік.

При обробці петель максимально широко відчиніть двері, ця рекомендація особливо актуальна у випадках, коли полотно неможливо зняти.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner