Чим характеризуються конструкції протипожежних перегородок
Пожежна безпека є комплексом заходів та правил, завдяки яким:
-
знижується ризик займання;
-
мінімізується фінансовий збиток та людські жертви при пожежі.
Тому до пожежної безпеки належить як підтримка електричної проводки у справному стані, так і наявність засобів пожежогасіння та протипожежних конструкцій. Останні називаються перешкодами та використовуються для обмеження площі пожежі. Залежно від типу вони можуть повністю блокувати вогонь, а також теплове випромінювання та газоподібні продукти горіння.
У цій статті ми поговоримо про такі перешкоди для полум'я, як протипожежні перегородки. Ви дізнаєтеся, якими вони бувають, а також які їх характеристики є ключовими.
Протипожежні перегородки, як перешкода на шляху полум'я
Перешкоди протипожежні включають цілу низку будівельних конструкцій. Вони мають різний рівень вогнестійкості. Наприклад, у сучасному світі використовуються протипожежні:
-
перегородки (глухі та зі склінням);
-
стіни (несучі та самонесучі);
-
перекриття (підлога та стеля);
-
тамбур-шлюзи (простір між двома дверима).
Максимальною ефективністю відрізняються двері та перекриття, далі йдуть перегородки та тамбур-шлюзи.
Типи протипожежних перегородок та їх особливості
Перегородки протипожежні мають те саме позначення класу вогнестійкості, що й двері: EI. Літери позначають два параметри:
-
цілісність конструкції під впливом відкритого вогню – E;
-
ефективність блокування теплового випромінювання – І.
Після буквеного позначення йдуть цифри. Це хвилини, протягом яких зберігаються і цілісність, і ефективність термоізоляції.
Можна знайти два типи протипожежних перегородок:
-
1 тип – має клас вогнестійкості EI45 та вище. Складається з металевого каркаса, встановленого на металеву основу і заповненого матеріалом, стійким до займання. Як правило, йдеться про мінеральну вату або спінений вогнестійкий полімер;
-
2 тип – клас вогнестійкості від EI15. Може бути виготовлений із спеціально обробленої деревини, алюмінію, скла або комбінації цих матеріалів.
В обох випадках можливе скління та врізання. Наприклад, протипожежні перегородки, які характеризуються високим класом вогнестійкості, можуть мати двері та вікна. Однак останні також мають бути вогнестійкими. А перегородки другого типу взагалі можуть складатися переважно зі скла.
Стіна або перегородка: чи можна визначити візуально
Якщо йдеться про протипожежну перегородку другого типу, відрізнити її візуально цілком можливо. Навіть якщо вона не майже повністю скляна, вона все одно буде помітно тонше, ніж стіни в будівлі. Як правило, такі перегородки використовуються для зонування офісних приміщень, виробничих цехів та лабораторних приміщень.
Але протипожежні перегородки першого типу – зовсім інша річ. Їх конструкція передбачає не тільки каркас, основу та наповнювач, але також дві вогнестійкі накладки із зовнішніх сторін. Це може бути вогнетривкий гіпсокартон або цегляна кладка. Таким чином, після завершення оздоблювальних робіт відрізнити звичайну стіну від протипожежної перегородки може бути практично неможливо. Втім, є одна підказка. У таких конструкціях не можна прокладати комунікації, тому відсутність розеток вам на допомогу.
Основні характеристики протипожежних перегородок
Звичайно ж, основна характеристика таких перегородок, як і всіх протипожежних конструкцій, це тривалість часу, протягом якого вони залишаються ефективними. Таким чином, найважливішим моментом стає клас вогнестійкості. Знайомлячись із проектною та будівельною документацією, необхідно перевірити дані на протипожежні конструкції (і перегородки – у тому числі). Також важливо переконатися, що вони мають сертифікат, що підтверджує заявлений клас вогнестійкості, а компанія, що відповідає за монтаж, має ліцензію на проведення подібних робіт.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні