Кошик
64 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Двері МДФ або екошпон: що краще

Двері МДФ або екошпон: що краще

➤➤ Що являє собою МДФ і де використовується

Особливості застосування екошпона у виробництві дверей

➤➤ Які двері вибрати: шпоновані або з МДФ

 

 

Виробники дверей використовують різні матеріали для надання своєї продукції презентабельного вигляду і необхідних експлуатаційних якостей. Великою популярністю користуються конструкції, для створення яких було обрано плити МДФ та екошпон. Це два універсальні матеріали, які нерідко порівнюють між собою. Насправді вони виконують трохи різні завдання, тому ви рідко зіштовхуватиметеся з дверима, які відрізняються лише наявністю МДФ або шпонування. Давайте розумітися, чому так відбувається/

 

Що являє собою МДФ і де використовується

 

МДФ - це деревно-волокниста плита середньої щільності, яку часто використовують для виробництва меблів та будівельних матеріалів. Її отримують шляхом перетирання тирси та стружки в дрібну фракцію, а потім пресування з нагріванням. Отриманий матеріал дуже нагадує натуральне дерево, але набагато легше та дешевше. МДФ виступає як популярна основа в меблях та елементах інтер'єру. У дверях такі плити використовують разом із металевим каркасом. Вони надають конструкції більш привабливого вигляду. Ключові переваги МДФ:

 

  • міцність та довговічність;
  • стійкість до перепадів температури;
  • відсутність токсичних компонентів;
  • легкість догляду, відносно невелика вага.


Головний недолік таких плит - здатність вбирати вологу і розбухати через неї. Тому МДФ у дверях використовують лише із спеціальним захисним покриттям. Найчастіше у ролі виступає плівка ПВХ, але може бути фарба чи шпон. Необроблені плити зустрічаються дуже рідко. Вони не тільки не захищені від вологи, а й не дуже привабливі.

 

 

 

 

Особливості застосування екошпона у виробництві дверей

 

Екошпон називають вторинний продукт, що отримується з відходів деревообробки. Деревну масу змішують із смолами, фарбують і покривають лаком. Екологічність такого рішення знаходиться на низькому рівні, проте матеріал виглядає дуже натурально і коштує недорого. Але навіть така ціна не дозволяє використовувати екошпони для покриття великих площ на поверхні дерева. Найчастіше з його допомогою прикрашають окремі ділянки на поверхні, щоб надати їй вигляду натуральності. Екошпон добре поєднується зі скляними вставками. Така комбінація виглядає дуже красиво та часто зустрічається у міжкімнатних дверях.

 

 

 

 

Які двері вибрати: шпоновані або з МДФ

 

При виборі дверей з МДФ або екошпон варто відштовхуватися від ваших особистих смакових переваг і місця установки конструкції. Наприклад, для ванної кімнати краще вибрати другий варіант, а для вітальні чи спальні - модель з деревно-волокнистою плитою. Але якщо ви купуєте якісні двері від серйозного бренду, то вам заздалегідь розкажуть про їх переваги та особливості експлуатації. Ламінована плита МДФ здатна так само гідно витримувати тривалий вплив вологи, як і вставки з екошпона. Все залежить від якості обробки матеріалу.


Зверніть увагу, що екошпон коштує дешевше за натуральний і МДФ. Тому такі двері будуть бюджетнішими, ніж моделі з деревно-волокнистими плитами. Якщо ви хочете заощадити, рекомендуємо придивитися саме до шпонованих моделей. Обов'язково враховуйте колірну гаму полотна та короба, дизайн фурнітури, щоб конструкція гармонійно виглядала в інтер'єрі та правильно відігравала свою роль у сприйнятті дизайну кімнати. Екошпон виглядає природніше і природніше, оскільки складається з волокон деревини, а не імітує їх, як МДФ. Його найчастіше вибирають фанати натуральності в інтер'єрі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner