Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Паливні деревʼяні пелети

Про ефективність паливних гранул

Дерев'яні пелети — економічний та ефективний засіб опалення приватних будинків та дач. Паливні одиниці мають довжину від 0,5 до 5 см при діаметрі 6-8 мм, що робить їх використання максимально зручним. Компанія Cortez реалізує паливні гранули, виготовлені із сосни та дуба, що мають високий ступінь очищення.

Перейти до каталогу

Що потрібно знати про деревні пелети

Витрата паливних гранул на місяць

Для повноцінного обігріву приватного будинку 100 м ² буде потрібно 840 кг пелет (при хорошому утепленні — 550 кг); 150 м² — 1260 і 825 кг відповідно; 200 м² — 1680 кг і 1100 кг.

Які деревні пелети вибрати: 6 або 8 мм

Принципової різниці між різними діаметрами пелетів немає, але варто пам'ятати, що дрібні гранули згоряють швидше.

Що таке зольність пелет

Під терміном «зольність» розуміють відсоток відходів при згорянні твердого палива. Для пелет середнього класу цей показник становить 3%, для високоякісних — 0,5%. Це дозволяє скоротити частоту видалення золи з котла.

Що таке пелети EN Plus A1 стандарту

Паливні гранули EN Рlus А1 — це еталон у виробництві пелет. Даний знак якості є єдиним уніфікованим стандартом на всій території Європи. Такі гранули мають високу теплотворність, низький рівень зольності, стійкість до стирання.

Порівняння теплоти згоряння пелет

Якщо порівнювати паливні гранули та дрова, то останні даватимуть 8 МДж на 1 кг, деревні пелети — 16–18 МДж.

Ефективність опалення пелетами

ККД пелетного котла становить 93% порівняно з 60% класичної дров'яної печі.

 

Зростання цін на тверде паливо і газ, а також вектор на турботу про екологію привело до популярності деревних пелет, які являють собою паливні гранули діаметром 6-8 мм. Найчастіше для їх виготовлення використовуються пресовані відходи дуба чи сосни. Розберемо в чому переваги використання пелет для твердопаливних котлів, чи варто їх купувати гуртом і як визначити якість. 

 

Що таке пелети?

 

Дерев'яними пелетами називають гранульований вид твердого палива, що має циліндричну форму. Для виготовлення використовуються відходи деревообробної промисловості, зокрема дубові та соснові горбилі, тирса, кора, тріска, також додається лушпиння соняшника, солома кукурудзи та різних зернових культур, деревне вугілля.

Для того, щоб суха сипуча маса набула форми паливних гранул, додається сполучна речовина рослинного походження — лігнін, який за своїм хімічним складом є природним полімером. Під дією високої температури надійно з'єднує соснову або дубову пилкову суміш.

Основні параметри деревних пелет:

  • колір: білий;

  • довжина паливної одиниці: 10-30 мм;

  • діаметр: 6-8 мм.

Класифікація деревних пелет для твердопаливного котла здійснюється на основі таких параметрів як ступінь щільність, стирання, вологість. Важливим є параметр зольності, що нижчий показник, тим менше золи утворюється у твердопаливному котлі. Теплопровідна здатність закладається в клас паливних гранул, наприклад EN-Plus A1 і EN-Plus A2 — 18,0 Мдж/кг, EN-B — 15,0 МДж/кг.

 

Які пелети найкраще для опалення?

 

Важливої ​​різниці між деревними пелетами з сосни та дуба немає. На класифікацію впливає якість використовуваної сировини.

Білі гранули відносяться до преміум сорту, що мають показник теплопровідності в районі 17,2-18 Мдж/кг. Для виготовлення таких пелетів беруть деревину без кори. Відмінною рисою є майже нульова зольність, тобто мінімальна кількість золи після згоряння у твердопаливному котлі. Це дозволяє проводити очищення опалювального котла не частіше ніж один раз на місяць.

Індустріальні паливні гранули виготовляються з дубових та соснових деревних відходів нижчої якості. Такі пелети для твердопаливних котлів також ефективні, але залишають після згоряння більше золи. Візуально їх легко відрізнити темнішим кольором гранул.

На нижчому ступені знаходяться агропелети, що є паливними гранулами з відходів сільськогосподарського виробництва. Таке тверде паливо має показник зольності близько 4%. Найчастіше такі пелети використовуються для твердопаливних казанів, встановлених на промислових об'єктах.

 

Що дешевше, дрова чи пелети?

 

Соснові та дубові паливні гранули найчастіше порівнюють із дровами. Головним показником якості будь-якого палива є теплота згоряння. 1 кг дров — це 8 МДж, дерев'яні пелети в такій же кількості здатні дати 16-18 МДж.

Досягається це тим, що паливні гранули мають незначний відсоток вологи (трохи більш як 8%). У той час, як у деревині низької якості цей показник може досягати 40%. При спалюванні у твердопаливному казані частина тепла йде на сушіння, а не на опалення площі будинку.

Перевагою використання деревних пелет у твердопаливних котлах є низька зольність. При закладці 1 кг дров залишок у вигляді золи становитиме 20-50 г. Зольність гранул паливних коливається від 0,5 до 3%. Найменший відсоток мають пелети класу EN-plus A1. ККД дров'яної печі — не більше 60%, а твердопаливного котла — вище 90%.

 

Скільки потрібно пелет для опалення будинку?

 

Наведемо приклад розрахунку кількості деревних пелет для опалення будинків різної площі. Для будинку площею 330 м², побудованого з піноблоку товщиною 30 см і утепленого пінопластовими плитами 15 см, в якому встановлено твердопаливний котел 50 кВт, потрібно 30 кг соснових або дубових пелет на день. Якщо температура знизиться до -13 ºС, показник підвищиться до 35 кг/день. Питома витрата для опалення 1 м ² — 5 кг/місяць.

Для опалення будинку з бруса 150 мм з додатковим утепленням базальтовою ватою площею 180 м² та використання твердопаливного котла 16 кВт потрібно на сезон закупити гуртом 5500 кг паливних гранул. Питома витрата становитиме 3,5 кг/м².

Опалення будинку з арболіту 160 м² з товщиною стін 30 см у найхолодніші зимові місяці вимагатиме 6,5 кг/м² паливних гранул.

 

Як довго горять паливні пелети?

 

Час горіння деревних пелет залежить від їх якості та типу твердопаливного котла, проте можна навести усереднені дані. Теплотворна здатність 1 кг дубових та соснових деревних пелет — 5 кВт/год. Можна сказати, що кілограма гранул буде достатньо для опалення площі 50 м2 протягом 1 години. Для точного розрахунку також враховується ККД котла.

 

Скільки коштує 1 тонна пелет?

 

Ціна паливних гранул залежить від їхнього класу, найбільшу вартість мають пелети EN-plus A1. При купівлі гуртом ціна 1 т соснових гранул 6-8 мм складає 12 800 грн,

категорії DIN –- 15 190 грн.

 

Що таке паливні гранули EN-plus A1

 

У січні 2011 року на всій території Європейського Союзу було запроваджено нові стандарти якості паливних гранул — EN 14961-2. Приналежність деревних пелет до тієї чи іншої категорії підтверджується міжнародним сертифікатом EN plus. Раніше використані національні сертифікати, зокрема DIN 51731, DIN Plus, SS 1871 та О-Norm 7135 втратили свою актуальність.

Відповідно до EN 14961-2 деревні пелети, у тому числі дубові та соснові, можуть належати до одного з трьох класів. EN-plus A1 –- паливні гранули найвищої якості, що виготовляються зі стовбурової деревини. У виробництві пелет EN-plus A1 не допускається застосування хімічних компонентів. Класами нижче розташовуються гранули з маркуванням EN-plus A2 та EN-plus B.

 

Як визначити якість пелет

 

Якість деревних пелет для опалення можна визначити при візуальному огляді. Соснові та дубові гранули повинні мати гладку та блискучу поверхню без мікротріщин та здуття.

Мінімальне значення діаметра — 4 мм, максимальне -– 10 мм. Однак стандартними заведено вважати гранули 6 та 8 мм. При покупці гуртом зверніть увагу, що котли працюють на пелетах певних фракцій.

EN-plus A1 з дуба та сосни мають білий або кремовий колір, агропелети – переважно темні.

 

Переваги використання дерев'яних гранул

 

Опалення будинку пелетами має чимало переваг від економічної вигоди до мінімізації впливу на екологію. Ціни на дубові та соснові пелети більш стабільні, порівняно з газом. Крім того, гранули компактніші й не вимагають великих площ для зберігання.

Якщо порівнювати пелети з викопними енергоносіями, вони є CO2-нейтральними, мають мінімальний ризик самозаймання, повністю виключена ймовірність витоку та вибуху. При тривалому зберіганні не розкладаються.

При переході з газового опалення на пелети економія становитиме 138%, з дизпалива – 234%, з електроенергії – 311%, з дров – 48%, з вугілля – 11%.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner