Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Варіанти вогнетривких алюмінієвих конструкцій зі склінням

Варіанти вогнетривких алюмінієвих конструкцій зі склінням

До категорії вогнестійких конструкцій відносяться скляні перегородки та двері зі склінням різного ступеня вогнестійкості. Протипожежні конструкції дозволяють розділяти будівлі на пожежні відсіки та секції, забезпечують можливість безпечного знаходження людей, а також розраховані на створення умов для швидкої евакуації у разі виникнення пожежі.

Вогнестійкі двері, які мають ступінь скління понад 25%, використовуються для монтажу в отвори й призначені для встановлення протипожежних перешкод. Двері зі скління до 25 % площі дозволені у місцях масового перебування відвідувачів та співробітників, зокрема, в освітньо-виховних, адміністративних, громадських та медичних закладах, у готельних комплексах, гуртожитках, спортивних центрах, кінозалах, ресторанах, кафе, на промислових та виробничих об'єктах.

Особливі вимоги до вогнестійких конструкцій висуваються стосовно скла. Допускається монтаж з армованим, загартованим багатошаровим склом, яке має вогнезахисне покриття, а також монолітною склокерамікою.

Двері, як і будь-які вогнестійкі конструкції, підлягають проходженню випробувальних тестів, що визначають їх межу стійкості. На підставі отриманих результатів протипожежним конструкціям надається відповідний клас: EIW 60, EI 60 або EI30. Числове маркування протипожежних скляних конструкцій вказує часовий проміжок у хвилинах, протягом якого двері здатні протистояти вогню, а позначка W вказує на наявність теплоізолюючих властивостей.

 

Особливості скла у протипожежних конструкціях

 

Протипожежні скляні конструкції складаються з багатошарового скла, простір між якими заповнений спеціальним гелем. При виникненні пожежі та підвищенні температури гелева маса всередині протипожежної скляної конструкції спінюється та заповнює порожнечі та тріщини. Гель змінює свою структуру, стає щільним, що підвищує час вогнестійкості.

Протипожежні конструкції зі скляними вставками встановлюють в отвори, які ведуть до технічних та підсобних приміщень, на сходових прольотах, в електрощитових, громадських коридорах, а також на маршрутах евакуаційних шляхів. Протипожежні скляні конструкції завдяки прозорості дають можливість стежити за розвитком надзвичайної ситуації та процесом евакуації.

 

Види алюмінієвих скляних перегородок

 

Всі протипожежні конструкції, які належать до перегородок, поділяються на 2 типи. Перший — це вогнестійкі конструкції та протипожежні перешкоди, які мають нормовану межу стійкості до вогню, призначені для недопущення безперешкодного поширення полум'я з однієї частини будівель до іншої.

Такі скляні алюмінієві перегородки мають межу вогнестійкості не менше EI 45, що вказує на здатність протипожежної конструкції зберігати геометрію і цілісність протягом 45 хвилин.

Алюмінієві скляні перегородки першого типу монтуються у громадських, адміністративних будинках висотою понад 28 м, відокремлюють коридори, вестибюлі, технічні та виробничо-складські приміщення, а також використовуються для поділу коридорів довжиною понад 60 м.

Другий тип алюмінієвих скляних перегородок має межу вогнестійкості EI 15. Такі вогнестійкі конструкції можуть не мати капітального характеру та відрізняються мобільністю.

Алюмінієві скляні перегородки найчастіше використовуються для відділення кабінетів, офісів, робочих місць. Перегородки EI 15 розраховані на забезпечення часу для швидкої евакуації людей.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner