Технічні вимоги до протипожежних алюмінієвих вітражів

Алюмінієві вітражі мають особливу чарівність і здатні стати родзинкою будь-якого інтер'єру. Раніше вітражні скляні перегородки можна було спостерігати лише у замках та храмах, сьогодні вони стали частиною сучасних інтер'єрів та екстер'єрів офісів, торгових, розважальних та виставкових центрів.
Конструктивно вітражні скляні перегородки є світлопрозорими самонесучими зовнішніми або внутрішніми конструкціями будівлі, які мають необхідну межу вогнестійкості. Вітражні перегородки застосовуються для огородження, поділу приміщень, а також в якості протипожежних перешкод.
Візуально вогнестійкі скляні перегородки не відрізняються від інших вітражних конструкцій. Протипожежні фасади та вітражі повинні відповідати заявленому рівню вогнестійкості. Ця вимога стосується профілів, скла, покриттів, фурнітури та ущільнювачів. Тільки при виконанні цієї вимоги вітражна конструкція буде здатна стримувати поширення відкритого вогню та продуктів горіння. Протипожежні фасади не дозволяють вогню проникнути всередину будівель.
Місця встановлення вітражних перегородок
Особливості конструкції та варіативність протипожежного виконання розширюють перелік місць встановлення вітражних скляних перегородок. Вітражні перегородки строгої геометричної форми можуть встановлюватися в несучі зовнішні стіни, а також використовуватися в якості внутрішніх стін. Суцільні безрамні або частково структуровані профілем панорамні фасади протипожежні застосовуються для зовнішнього світлопрозорого облицювання висотних будівель.
Вогнестійкі вітражні перегородки використовуються при монтажі зовнішніх, внутрішніх вхідних груп, у тому числі тих, які виконують роль протипожежних тамбур-шлюзів.
Вимоги до вітражних скляних перегородок
Вітражні перегородки, які використовуються для заповнення стінових конструкцій, повинні мати рівень вогнестійкості аналогічно до протипожежних вікон — Е 30.
Якщо ж вітражні скляні конструкції застосовуються в якості протипожежних перегородок, то необхідна межа стійкості повинна бути не менше EI 45. Числове маркування мають профіль, скло та фурнітура. Воно вказує час, протягом якого перегородка здатна ефективно стримувати поширення вогню і диму. Моделі EI 15 конструктивно розраховані на час для евакуації людей.
Варто відзначити, що щодо вітражних скляних перегородок немає жорстких вимог до виконання в глухому вигляді, без елементів, які відкриваються. Глухі протипожежні вітражі характеристиками практично відповідають металевим вікнам із заповненням вогнестійким склом. Вони встановлюються у пройоми невеликої площі, аналогічно вимогам до вікон з 25% скляної площі.
Самонесучі протипожежні фасади мають велику площу і виконують роль зовнішніх захисних конструкцій. Відрізняються наявністю механізмів для їхнього відкривання в автоматичному та ручному режимах.
Конструктивні особливості протипожежних фасадів та вітражних перегородок
Рамна несуча конструкція, яка утримує скляні елементи та зовнішній каркас, який має безпосередній контакт із зовнішнім середовищем, виготовляється із стійкого до корозії алюмінію. Додатково алюмінієвий профіль протипожежних фасадів покривається вогнезахисними фарбами та лаками. Вузли кріплення та прилягання заповнюються вогнестійкими мастиками та штукатурками. Для основної світлопроникної частини вітражних перегородок використовують багатошарове загартоване або армоване металевою сіткою скло, рідше склокераміку.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні