Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Класи вогнетривкості та димонепроникності алюмінієвих перегородок

Класи вогнетривкості та димонепроникності алюмінієвих перегородок

До категорії протипожежних перегородок належать конструкції, які мають нормовану межу вогнестійкості та можуть ефективно забезпечувати недопущення розповсюдження відкритого вогню та продуктів горіння з одного приміщення до іншого у разі виникнення пожежі. Залежно від типу виконання вогнестійкі алюмінієві перегородки поділяються на два класи.

При маркуванні перегородок вказується три основні параметри:

  • E — цілісність поверхні за відсутності щілин та отворів, через які можливе проникнення вогню, диму, продуктів горіння;

  • I — теплоізоляція, що запобігає нагріванню з боку приміщення, яке не охоплено пожежею;

  • W — зниження передачі теплової енергії через скляну частину (для засклених конструкцій).

 

Вимоги та місця встановлення вогнестійких алюмінієвих перегородок І типу

 

Згідно з нормативними документами, які визначають вимоги до ТБ будівель, вогнестійкість перегородок першого типу має бути не менше EI 45. Дане маркування вказує на те, що алюмінієва перегородка здатна зберігати початкові геометричні параметри та розміри, цілісність матеріалів та покриттів по всій площі, а також бути непроникним бар'єром диму та відкритого вогню протягом 45 хвилин.

Вогнестійкі алюмінієві перегородки встановлюються у будинках громадського та адміністративного призначення, які мають висоту понад 28 м для відокремлення шляхів евакуації від приміщень, у коридорах завдовжки понад 60 м для поділу на ділянки з меншою протяжністю. 

Протипожежні алюмінієві перегородки встановлюють з метою виділення тамбур-шлюзів, незадимлюваних сходових кліток, які захищають конструкції ліфтових шахт, розмежування виробничо-складських та технічних приміщень, відділення підвалів у багатоквартирних будинках, гуртожитках квартирного типу.

 

Особливості протипожежних алюмінієвих перегородок ІІ типу

 

Основна відмінність від протипожежних перегородок першого типу полягає в тому, що дані конструкції не завжди мають капітальний характер та постійне місце встановлення. Вони можуть монтуватись тимчасово і часто використовуються для перепланування великих площ.  

Протипожежні алюмінієві перегородки ІІ типу підходять для встановлення в кабінетах, офісах для додаткової ізоляції робочих місць та переговорних кімнат. Якщо розглядати цей тип перегородок з погляду протипожежних функцій, їх основне завдання зводиться до забезпечення достатнього часу для безпечної евакуації людей. Перегородки II типу не розраховані на те, щоб запобігти розповсюдженню вогню на сусідні приміщення.

Вогнестійкі алюмінієві перегородки можуть належати як до I, так і до II категорії. Межа вогнестійкості EI 45 передбачає обов'язкове нанесення вогнезахисту металевих конструкцій. Найчастіше для цієї мети використовують тонкошарові (до 3 мм) фарби,  які не тільки дають необхідну вогнестійкість, але і дозволяють гармонійно «вписати» перегородку в стиль і дизайн приміщення.

Комбінація алюмінію та скла має чимало переваг. По-перше, такі конструкції досить легкі, але міцні. По-друге, монтаж не вимагає посилення фундаментів або перекриттів, реалізується в найкоротші терміни. Фарбування профілю дозволяє отримати оригінальне дизайнерське рішення, що важливо, якщо перегородка знаходиться у вхідній групі торгового, офісного чи виставкового приміщення. До переваг також варто віднести можливість встановлення скла різного ступеня прозорості, це можуть бути повністю тоновані або прозорі листи з високим ступенем світлопроникності.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner