Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Норми і вимоги до протипожежних алюмінієвих перегородок

Норми і вимоги до протипожежних алюмінієвих перегородок

Оскільки повністю запобігти ймовірності спалаху неможливо, слід особливу увагу приділяти дотриманню правил безпеки. Серед них, зокрема, є група вимог, спрямованих не на запобігання пожежі, а на мінімізацію її наслідків. До цієї категорії належать протипожежні перегородки, двері та вікна.

У цій статті ми розповімо про вогнестійкі конструкції в цілому. Також ви дізнаєтеся, що являють собою алюмінієві протипожежні перегородки, де і навіщо їх встановлюють, а також чому саме вони мають зростаючий попит в Україні.

 

Що таке протипожежні перегородки та якими вони бувають

 

Протипожежні перегородки – це конструкції з негорючих або дуже слабко горючих матеріалів, які згори та знизу фіксуються на перекриттях (підлога – стеля). Можуть виготовлятися з різних матеріалів. Зверніть увагу, що від протипожежних стін перегородки відрізняються тим, що їх вага передається на перекриття і тільки потім – на фундамент. Маса протипожежної стіни є прямим навантаженням фундаменту.

Існує кілька типів конструкцій таких перегородок:

  • з каменю чи цегли;

  • каркасні;

  • зі скла та алюмінію.

Перші є звичайними стінами і служать перепоною для вогню завдяки тому, що матеріал виготовлення є негорючим.

Другі включають каркас з металу, наповнювач з мінеральної вати або іншого матеріалу, не схильного до горіння і володіє низькою тепловідністю. Зовні така конструкція обшивається вогнестійким гіпсокартонним або обробляється іншим негорючим матеріалом (кахель, цегла і так далі).

Нарешті, алюмінієві протипожежні перегородки включають раму з даного сплаву з вогнестійким наповненням, а також жароміцне і удароміцне скло. Зауважте, що скління подібних конструкцій може бути частковим або повним.

 

Де встановлюють протипожежні перегородки та навіщо

 

Встановлення протипожежних конструкцій різних типів регламентується законодавчо. Якщо мова про стіни та перегородки першого типу, то їх клас вогнестійкості та місце розташування визначається на етапі будівництва та регламентується протипожежними нормами СНиП 2.01.02-85.

У випадку алюмінієвих конструкцій все буде залежати від особливостей об'єкта. Як правило, межа вогнестійкості у таких протипожежних перегородок становить лише годину. Тому їх обов'язкова установка можлива там, де потрібна перешкода з показником EI60 максимум або менше (і це також можна знайти в СНіП).

Однак такі конструкції часто використовуються як основа для зонування. Наприклад, великий офісний зал може використовуватися як є. Водночас наявність протипожежних перегородок дозволяє розділити простір для більш комфортного та безпечного його використання.

Перегородки як протипожежні конструкції встановлюються для поділу загального простору на відсіки, що у разі пожежі дозволить обмежити площу поширення вогню та диму. У більшості випадків такі перегородки не здатні стримувати теплове випромінювання.

 

Алюмінієві протипожежні перегородки: клас вогнестійкості

 

На цей час використовуються алюмінієві протипожежні перегородки із класом вогнестійкості EI30, EI45 та EI60. Такі конструкції здатні зберігати цілісність та стримувати вплив відкритого вогню протягом 30, 45 та 60 хвилин відповідно.

Зрозуміло, не можна встановити перегородку від будь-якого виробника та заявити її протипожежною. Така конструкція має бути сертифікована. Причому документи знадобляться як самій перегородці, так і компанії, яка відповідає за монтаж протипожежної перешкоди.

 

Де використовуються алюмінієві протипожежні перегородки

 

Найчастіше алюмінієві протипожежні перегородки використовуються у місцях великого скупчення людей, у яких є ризик займання та потрібно:

  • заощадити простір;

  • зберегти привабливість інтер'єру;

  • забезпечити доступ природного світла та можливість візуального контролю за ситуацією.

На відміну від інших протипожежних конструкцій, засклені алюмінієві перегородки дуже прості в монтажі і не вимагають будівельних робіт. До того ж вони можуть бути демонтовані та перенесені на інше місце за потребою.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner