Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Для чого потрібні протипожежні відсічки на вогнестійких вітражах

Для чого потрібні протипожежні відсічки на вогнестійких вітражах

Значення вогню у людській історії неможливо переоцінити. Це добре видно у міфології різних народів світи. Однак навіть сьогодні, через тисячоліття після «приручення», ця стихія залишається такою ж дикою та неприборканою, як у ті часи, коли вогонь вважався дивом, що приходить з неба. Загроза займання залишається актуальною, попри сучасні технології. По-перше, самі ці технології найчастіше залежать, наприклад, від електрики. А пошкоджене проведення вже може стати причиною пожежі. По-друге, людський чинник ніхто не скасовував. Помилка або забудькуватість можуть призвести до пожежі.

Тому сучасний пожежний захист сконцентрований не лише на запобіганні загорянню, а й на мінімізації збитків під час пожежі. Одним із дієвих способів є обмеження площі загоряння. З цією метою використовуються різні вогнестійкі конструкції. Це можуть бути двері, перегородки чи протипожежні вітражі. Вони «замикають» вогонь, теплове випромінювання та дим на певний період часу.

У цій статті ми поговоримо про протипожежні відсічки і навіщо вони потрібні у конструкції вогнетривких вітражів.

 

Вогнетривкі вітражі: що це таке

 

Вітраж – це каркасна конструкція зі скляними вставками, прозорими або кольоровими. Вогнетривкий вітраж - те саме, але виготовлене з компонентів, які витримують вплив жару, а також відкритого вогню. Візуально відрізнити звичайне скління фасаду від стійкого до полум'я не вдасться. Однак у разі розгоряння ефективність протипожежних вітражів безумовна.

 

Де встановлюються протипожежні вітражі

 

Протипожежні вітражі встановлюються на об'єктах різного цільового призначення. Їх можна використовувати як фасадне скління на фабриках, автозаправних станціях, нафтосховищах і скрізь, де є суттєвий ризик займання. Також вогнетривкі вітражі часто використовують у конструкції закладів громадського використання: торгово-розважальні центри, освітні, медичні, адміністративні будівлі.

Такі вітражі чимось нагадують протипожежні вікна, але є й відмінності. Вони повинні бути цілісними, тобто відкрити кватирку на провітрювання не вийде.

Зверніть увагу, що вогнетривкі вітражі не розраховані на теплоізоляцію. Тому, як і у випадку протипожежних вікон, їх клас вогнестійкості має позначку E, що позначає збереження цілісності під впливом високих температур. Такі вітражі можуть бути E15, E30 чи E60.

 

Що таке протипожежні відсічки на вогнестійких вітражах

 

Оскільки скляні вітражі є витонченою конструкцією, її часто застосовують для засклення будівель. Подібне художнє рішення додає елегантності та краси. Однак, якщо конструкція не продумана, вона може стати потенційною загрозою безпеці людей, що знаходяться всередині. Уникнути небезпеки дозволяють протипожежні відсічки, які є невід'ємним елементом вогнетривких вітражів.

Протипожежні відсічки являють собою спеціальні системи, що встановлюються на вікна та засклені фасади будівель. Вони дозволяють запобігти поширенню вогню та диму. Відсічки виробляються з вогнестійких матеріалів і здатні витримувати підвищені температури.

 

Призначення протипожежних відсічок на вогнестійких вітражах

 

Отже, протипожежні відсічки на вогнетривких вітражах забезпечують блокування шляху розповсюдження полум'я через цю скляну конструкцію. Також вони відповідають за захист скла від дії високих температур.

Таким чином, використання відсічок у конструкції протипожежних вітражів дозволяє:

  • мінімізувати площу загоряння;

  • знизити ризики займання сусідніх будівель;

  • полегшити роботу пожежної бригади.

Вочевидь, як і будь-які інші протипожежні конструкції, вогнестійкі вітражі повинні мати відповідні сертифікати. А компанія, яка відповідає за монтаж конструкції, має бути ліцензована.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner