Де встановлюють протипожежні вікна
Питання, пов'язані із пожежною безпекою, навряд чи перестануть бути актуальними у найближчому майбутньому. Річ у тому, що, попри розвиток сучасних технологій, самі ці технології також можуть бути джерелом займання. Яскравим прикладом може бути електрика. Яка система пожежогасіння не підключена до мережі? До того ж завжди існують ризики, пов'язані з людським фактором. І, хоча забута праска стала практично легендою і здається чимось на зразок міфу, насправді майже кожна людина відключала її зі значною затримкою хоча б раз у своєму житті.
Тому засоби пожежної безпеки найчастіше розраховані не лише на запобігання загорянню, а й на мінімізацію збитків. Наприклад, цього можна досягти, якщо обмежити поширення полум'я.
У цій статті ми поговоримо про такий елемент безпеки як протипожежні вікна.
Протипожежні вікна: особливості конструкції
Хоча протипожежні двері відомі всім і кожному, далеко не кожна людина має достатньо уявлення про аналогічні вікна. Тим часом це конструкції, які, крім виконання звичайних функцій, характерних для вікон, відрізняються також стійкістю до впливу вогню. Простіше кажучи, протипожежні вікна – це вікна, які зберігають цілісність під час пожежі протягом певного періоду часу. Вони не розраховані на стримування теплового випромінювання, тому не маркуються EI, як двері або перегородки, а просто E. Протипожежні вікна можуть мати маркування E15 – E60.
Конструктивно вони не відрізняються від звичайних вікон, але виготовляються з вогнестійких матеріалів. Це стосується скла, фурнітури та каркасу. Останній, як правило, виготовляється зі сталі, тому, що вогнетривкі склопакети дуже важкі.
Для чого потрібні протипожежні вікна
Необхідність саме протипожежних вікон регламентована законодавчо. Вони використовуються на об'єктах з підвищеною небезпекою займання, а також у місцях великого скупчення людей. Наприклад, ними мають бути обладнані автозаправні станції, нафтосховища, виробничі цехи та інші подібні місця.
У повсякденному житті ми зазвичай бачимо їх у лікарнях, навчальних та адміністративних закладах. Завдання протипожежного вікна полягає в тому, щоб не стати отвором для проникнення полум'я як зовні, так і зсередини будівлі.
Чи можна встановити протипожежні вікна у житловому будинку
Монтаж протипожежних вікон у житловому будинку не заборонено. Однак потрібно врахувати, що вага такої конструкції більша. Якщо йдеться про багатоквартирну будівлю, це навантаження слід врахувати на етапі проєктування. Встановлення протипожежних вікон у приватному секторі також можливе. Тільки вартість таких конструкцій буде вищою. Так що, будь-яка примха за ваші гроші.
Фактично встановлювати протипожежні вікна за бажанням можна і закон це не забороняє. Інша річ, що, якщо на об'єкті належить мати саме їх, викрутитися не вийде. Об'єкт із порушеннями вимог пожежної безпеки не можна ввести в експлуатацію згідно з вітчизняним законодавством.
Як монтаж протипожежних вікон вплине на зовнішній вигляд будівлі
Оскільки візуально протипожежні вікна ніяк не відрізняються від звичайних, їх установка зовсім не позначиться як на екстер'єрі, так і на інтер'єрі будівлі. Такі вікна можуть бути абсолютно будь-якими, як і звичайні. Фрамуги, спосіб відкриття, вибір забарвлень рами – все так само як і у випадку зі звичайними моделями. Тому якщо установка протипожежних вікон є обов'язковою, щоб зберегти зовнішню привабливість об'єкта слід правильно підібрати дизайн.
Чому не можна встановити протипожежні вікна самостійно
Зауважте, що всі протипожежні елементи повинні відповідати стандартам якості. Це означає, що двері, перегородки та вікна, стійкі до вогню, повинні проходити сертифікацію. Без наявності сертифіката, виріб не є протипожежним із юридичної думки.
Те саме стосується і процесу монтажу. Ви не можете встановити протипожежні вікна власноруч. Навіть якщо самі вони мають сертифікат, процедура монтажу буде піддаватися сумніву, якщо у вас немає ліцензії на проведення таких робіт.
Тому, якщо вам потрібні протипожежні вікна, доведеться не тільки переконатися в наявності сертифіката в самої конструкції, а й ознайомитися з ліцензією компанії, яка відповідатиме за монтаж.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні