Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Відмінності протипожежних вікон від звичайних

Відмінності протипожежних вікон від звичайних

Пожежа – це лихо, яке неможливо попередити на всі сто відсотків. Це пов'язано з безліччю причин. Наприклад, електрична проводка та обладнання, що живиться від мережі, система газопостачання та газове обладнання є практично у всіх житлових та частини громадських будівель. І газ, і електрика можуть стати джерелом вогню. Навіть системи пожежогасіння вимагають підключення до електрики, зрештою.

Також має значення людський чинник. Забуту праску або неправильно встановлений калорифер ніхто ще не скасовував.

Тому таке значення має протипожежний захист. Основним завданням її елементів є не так попередження спалаху, скільки полегшення гасіння полум'я, а також зведення уражених зон до мінімуму.

Одним з елементів такого захисту є й протипожежні вікна, про які ми поговоримо у цій статті.

 

Що таке протипожежні вікна

 

Протипожежні вікна – це сучасні конструкції, здатні зберігати цілісність під впливом високих температур (у тому числі відкритого вогню) протягом заданого періоду часу.  На відміну від дверей та перегородок, клас вогнестійкості яких маркується позначкою EI, де E позначає збереження цілісності, а I – термоізолюючих властивостей, вікна, стійкі до вогню, позначаються тільки буквою E. Тобто, здатність стримувати теплове випромінювання не враховується. Протипожежні вікна можуть мати клас вогнестійкості E15 – E60.

Конструктивно вони не відрізняються від звичайних - це все ще вікна, основне завдання яких - пропускати природне світло. Однак, є сильні відмінності за матеріалами. Наприклад, фурнітура та скло стійкі до впливу полум'я, сталевий каркас (оскільки вогнестійкий склопакет дуже важкий).

 

Де встановлюються протипожежні вікна

 

Загалом немає жодних обмежень у питанні де можна встановити протипожежні вікна. Останнім часом їх почали використовувати під час будівництва елітних багатоповерхових комплексів, наприклад. Однак є об'єкти, на яких наявність протипожежних вікон є обов'язковою згідно із законодавством.

Вікна протипожежні зазвичай встановлюються в адміністративних і виробничих приміщеннях, і скрізь, де є велике скупчення людей або високий ризик займання, наприклад, у зв'язку з цільовим призначенням об'єкта. Тому такі вікна часто зустрічаються в освітніх та медичних закладах, складських приміщеннях, на нафтобазах та автозаправних станціях.

 

Чи можна відрізнити протипожежне вікно від звичайного візуально

 

Відрізнити протипожежне вікно від звичайного при візуальному огляді просто неможливо. Вони не відрізняються між собою зовні. Відмінності можна помітити в процесі експлуатації, якщо в конструкції є фрамуга, оскільки вага протипожежного вікна буде значно більшою.

В іншому, крім класу вогнестійкості, це будуть ті самі вікна. Вони матимуть такий самий розмір і, залежно від конкретної конструкції, можуть також відкриватися повністю або на провітрювання. Колір рами також може бути будь-яким.

 

Хто може встановлювати протипожежні вікна

 

Зауважте, що, як і у випадку з дверима пожежних виходів, вогнестійкі вікна повинні мати сертифікат якості, який підтверджує їх ефективність. Тобто навіть якщо конструкція дійсно стійка до впливу полум'я, але вона не пройшла сертифікацію, юридично вона не вважатиметься вогнестійкою і не може використовуватися як засіб захисту від вогню.

Те саме стосується і монтажу. Ви не можете просто довірити встановлення протипожежних вікон найманим робітникам з вулиці. Люди, які займаються монтажем елементів пожежної безпеки, повинні мати ліцензію, що підтверджує їх професійну придатність.

Тому при виборі протипожежних вікон ви повинні врахувати наявність:

  • сертифіката у самої продукції;

  • ліцензії у компанії, яка займеться установкою.

Зрештою, у монтажі таких вікон є свої нюанси. Навіть піна, що використовується при установці, повинна бути вогнестійкою.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner