Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Інтер'єрні рішення зі скляними перегородками: варіанти для життя та роботи

Інтер'єрні рішення зі скляними перегородками: варіанти для життя та роботи

Ще недавно скло вважалося матеріалом тендітним і ненадійним, установка великих перегородок із цільних листів не виявлялася неможливою. Сьогодні з розвитком технологій скляні перегородки в кімнатах стали найпоширенішим дизайнерським прийомом, який «прижився» у всіх стилях, від класики до мінімалізму.

Безперечною перевагою скляних перегородок у кімнатах є можливість поділу приміщення на окремі зони без обтяження масивними конструкціями з гіпсокартону або необхідності використовувати комбінації різних покриттів для стін та підлоги.

 

Перегородки у кімнатах «спеціального призначення»

 

Найчастіше відділення санвузла або ванни за допомогою скляних перегородок використовують у відкритих лофт дизайнах. Для збереження приватності приміщення вибирають скло, яке затемняється при включенні світла у санвузлі. Електрохромне скло може затемнюватися або ставати матовим, обидва варіанти відмінно поєднуються з матеріалами, які властиві лофту: бетоном, цеглою, грубим деревом. Таким чином, «глухою» перегородка в кімнаті стає лише за необхідності.

Ще один варіант використання скляної перегородки у ванній кімнаті — це відділення безпосередньо ванни або душової зони. У цьому випадку вона виконує роль екрана, який захищає основну площу приміщення від бризок.

 

Встановлення перегородок у кімнатах «другого поверху»

 

Дане дизайнерське рішення стосується не повноцінного другого поверху, а приміщень з високою стелею, яка дозволяє винести нагору спальне чи робоче місце. При такому зонуванні скляна перегородка виконуватиме не лише декоративну функцію, а й забезпечуватиме безпеку. Нерідко конструкцію продовжують до «першого поверху», використовуючи як поручні сходів. Перегородка може складатися з одного листа скла або бути збірною конструкцією з металевим профілем.

Для перегородок у кімнатах використовують загартоване скло товщиною 8-12 см. Навіть при сильному ударі воно не розлітається на дрібні уламки, а покривається розсипом найдрібніших тріщин.

 

Декоративні стінки-перегородки у кімнатах

 

Скляні перегородки можуть виконувати виключно декоративну функцію. Як на приклад у випадку із кубами з кольорового скла. Такі стіни добре пропускають світло, створюють різноколірні відблиски й виглядають родзинкою інтер'єру. Найчастіше використовуються в мінімалістичних дизайнах, де переважають прості та лаконічні форми.

При викладанні таких стін доведеться запастися терпінням. За добу допускається викладення не більше трьох рядів, оскільки цемент складно схоплюється зі склом.

 

Зонування кімнат перегородками

 

Відділення частини приміщення може бути глухим чи частковим. Перший варіант актуальний, якщо йдеться про спальне або робоче місце, де потрібна тиша. Для лоджій, віталень та кухні (без газової плити) допускається встановлення часткових перегородок. Рішення ідеальне при невеликій площі. По-перше, візуально простір не виглядає захаращеним, по-друге, природне світло з вікна також проникає в кожен куточок кімнати.

У лофтових та мінімалістичних кімнатах перегородки можуть поєднуватись з алюмінієвим фарбованим або дерев'яним профілем, який не заважає проникненню світла. Безперечна перевага таких конструкцій — можливість замінити один елемент у разі пошкодження.

Якщо йдеться про більш класичні стилі або легкий прованс, вибирайте білий профіль у комбінації з матовим або прозорим склом. Оригінально та функціонально виглядатимуть розсувні скляні панелі з рослинним орнаментом.

Окремої уваги варті вітражі, їх частіше використовують у класичних інтер'єрах, комбінуючи із арками, щедро прикрашеними вензелями. Мотиви можуть бути зовсім різними, від нескладної геометрії, що створює відчуття калейдоскопа до втілення картин відомих художників. Такі перегородки у кімнаті стають основним кольоровим акцентом.

За допомогою перегородок можна відокремити лоджію. Особливо ефектно таке зонування виглядає, якщо на балконі облаштована зелена зона, яка проглядатиметься з вітальні.

 

Цікаві комбінації перегородок у кімнаті

 

Далеко не завжди перегородки з затемненням чи матовістю виглядають доречно. Для необхідного рівня приватності відокремленого спального місця можна використовувати комбінацію скляної перегородки та легкого тюлю.

Класичне або затемнене скло відмінно поєднується з дерев'яними панелями з рейок, які стали трендом останніх кількох років. Частина перегородки виходить повністю «глухою», так можна відокремити спальне чи робоче місце. Як бачите, перегородки зі скла — досить універсальний дизайнерський інструмент, здатний гармонічно доповнити будь-який інтер’єр. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner