Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що краще: алюмінієві або суцільноскляні протипожежні перегородки

Що краще: алюмінієві або суцільноскляні протипожежні перегородки

Для безпеки тих, хто прибуває у приміщенні та збереження майна, встановлюють протипожежні перегородки. Це конструкції, виготовлені зі стійких до полум'я матеріалів, які на якийсь час локалізують вогонь і не дають йому поширюватися. Людям надається можливість безпечного перебування за ними до прибуття пожежної бригади. До того ж вони відмінно підходять для зонування простору і ефектно виглядають з боку.

Розрізняють алюмінієві протипожежні перегородки та цільноскляні. Про те, які особливості конструкції мають і як правильно вибрати відповідне рішення, йтиметься у статті. Їх обирають відповідно до проєктної документації за класом вогнестійкості.

 

Особливості алюмінієвих протипожежних перегородок

 

Крім боротьби з вогнем за допомогою води та піни згідно з правилами безпеки в будівлі повинні бути перекриті шляхи розповсюдження вогню. Цю функцію виконують алюмінієві протипожежні перегородки, що відрізняються конструкцією та призначенням. Вони виготовлені з алюмінієвого каркаса або рами та вогнестійкого скла. При цьому, завдяки сучасним технологіям, вдається зробити каркас будь-якої конфігурації та розмірів, які можна кріпити до стін, стелі та отвору.

Попри те, що матеріал легкий, він добре витримує вплив високої температури та не деформується під час пожежі. З нього виходять міцні конструкції. Також вони встановлюються замість стін, обмежуючи доступ до кабінету. Завдяки міцності матеріалу, проникнути зловмиснику в таке приміщення часом важче навіть через гіпсокартонну перешкоду.

Варто пам'ятати, що алюмінієві перегородки можуть бути з повним або частковим склінням. Завдяки залученню в процесі оформлення перегородок скла візуально розширюється простір, відкривається огляд на те, що відбувається в офісі.

Також можна придбати глухі протипожежні конструкції, у процесі виробництва яких залучені листи гіпсокартону з обробленим теплоізоляційним шаром усередині. Саме він і не дає виробу горіти. Такий варіант підходить для монтажу в магазинах, багатоповерхових будинках, складах та виробничих цехах.

Алюмінієві перегородки підлягають сертифікації. Документ видається після проведення випробувань. Кожна модель відповідає проєкту та має вказані в паспорті характеристики. Ці два документи мають бути у наявності під час купівлі продукції.

Маркування виробів здійснюється відповідно до норм за допомогою літер та цифр, які вказують на те, який проміжок часу конструкція може витримати без пошкоджень під впливом високої температури. У процесі випробувань враховується стійкість до прогоряння та розтріскування, збереження герметичності.

 

Переваги суцільноскляних протипожежних перегородок

 

Максимальний огляд надають суцільноскляні протипожежні перегородки, які найчастіше використовуються для обладнання офісних та торгових приміщень. Безрамні конструкції ідеально підходять для зонування площ поверхів.

Характерною особливістю виробів є відсутність видимих ​​профілів, які є опорою всієї конструкції. Така особливість перегородок досягається завдяки наявності сучасних технологій та розробок. Конструкції відрізняються високим ступенем прозорості та вогнестійкості. Враховуючи особливі методи обробки скла, у разі його руйнування відсутні небезпечні уламки, які можуть травмувати людину. Також до переваг цільноскляних виробів відносять високу герметичність. Вони не дозволяють проникати продуктам горіння до інших приміщень, надаючи можливість повноцінної евакуації працівників до приїзду пожежників.

Цілісноскляні перегородки дають геометричну свободу, оскільки з їх допомогою можна створити не тільки модель правильної форми, а й вигнуте дизайнерське рішення. Ця перевага можлива завдяки особливій обробці крайка скла на спеціальному інноваційному верстаті, який гарантує їхнє ідеальне припасування в місцях їх з'єднання. Цілісноскляні перегородки мають бездоганний зовнішній вигляд і ідеально впишуться в будь-який сучасний інтер'єр.

При виборі слід орієнтуватися на межу вогнестійкості конструкції. Варто зазначити, що цей показник трохи нижчий у порівнянні з алюмінієвими протипожежними конструкціями. Властивість можна пояснити недостатнім запасом міцності. Скляні елементи можуть бути висотою до 5 м, що дозволяє задіяти їх в оформленні практично будь-яких приміщень.

 

Які протипожежні перегородки краще

 

Плануючи підібрати протипожежну перегородку, варто враховувати багато нюансів. Насамперед це рекомендації, що містяться у проектній документації будівлі. Саме там має бути значення вогнестійкості для певних приміщень. Варто зазначити, що для обладнання багатоповерхових будівель, державних та адміністративних установ краще придбати каркасні алюмінієві перегородки, які мають високі показники вогнестійкості.

Але для встановлення конструкції у величезному ТРЦ, де важливо оформити помїсти з високими стелями, варто зупинитися на суцільноскляних протипожежних перегородках. Також це слушне рішення для просторих готелів, де потрібно обладнати хол або фойє.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner