Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Протипожежні вітражі: особливості конструкції та матеріалів

Протипожежні вітражі: особливості конструкції та матеріалів

Чудово, коли в приміщенні багато світла завдяки великим вікнам та вітражам. Таке декоративне рішення може бути не лише красивим, а й безпечним. Протипожежні вітражі використовуються при будівництві сучасних будівельних об'єктів. До таких будівель пред'являються високі вимоги щодо безпеки.

Алюмінієві фасадні вітражі — це прозора самоопорна конструкція, яка встановлюється усередині або зовні будівлі. Це будівництво має рівень стійкості до вогню. Використовуються протипожежні вітражі для поділу чи огорожі приміщень. Таке спеціальне скління перестає бути додатковим фактором, що вражає при розгулі стихії.

 

Що таке протипожежні вітражі

 

Протипожежні вітражі дуже схожі на інші види вогнестійких конструкцій, однак мають свої особливості та повинні відповідати певним вимогам. Головні відмінності світлопрозорих конструкцій:

 • протипожежні вітражі та вікна не повинні відкриватися, вони скоріше є продовженням стіни;
 • рівень вогнестійкості позначається лише літерою «E» та часом, що говорить про важливість показника втрати цілісності скла;
 • не існує пластикових протипожежних вікон, оскільки такий матеріал, що легко плавиться як пластмас не може бути за своєю природою вогнетривким.

Пожежа поширюється дуже швидко, тому дуже важливо, наскільки опорні конструкції та додаткові перемички можуть перешкоджати поширенню вогню. Дорогоцінний час дає можливість евакуювати всіх людей, які перебувають у приміщенні.

 

Алюмінієві фасадні вітражі

 

Алюмінієві фасадні вітражі не тільки надійні, але ще стильно виглядають. Будинки з таким склінням на вигляд нічим не відрізняється від споруд зі склопакетами. Алюмінієвий каркас і спеціальне скло можуть використовуватися для огородження певних територій, а колір профілю можна підібрати будь-який.

Протипожежні вітражі складаються з:

 • алюмінієвий каркас;
 • кріплення;
 • світлопрозоре наповнення.

Алюмінієві фасади можуть мати різну форму: круглі, квадратні та трикутні. Протипожежні вітражі виготовляються як найменших розмірів, так і на всю висоту стіни. Невелику площу можна перекрити конструкцією у вигляді арки.

Конструкція є міцною металевою основою, яка пофарбована вогнетривкою фарбою. Це покриття не деформується під впливом вогню. Світлопрозоре полотно складається з кількох загартованих скел, які склеєні між собою спеціальним засобом. Простір між шарами твердне при нагріванні та не дає полотну розшаруватися. Проєктування конструкції алюмінієвих фасадних вітражів проводитися з урахуванням усіх норм безпеки, що діють.

 

Вогнестійке скління для дому та комерційних об'єктів

 

Алюмінієві протипожежні вітражі залежно від конфігурації та геометричних розмірів знаходять своє застосування при зведенні сучасних будівель. Такі перемички можуть монтуватися для заповнення прорізів у стінах, відсікаючи приміщення та виконуючи функцію димонепроникності.

Протипожежні вітражі використовуються при будівництві наступних будівель:

 • торгових та розважальних центрів;
 • басейнів та інших спортивних майданчиків;
 • художніх галерей та виставкових залів;
 • офісів та адміністративних споруд.

За допомогою установки протипожежних вітражів можна досягти наступного результату та вирішити відразу кілька завдань:

 • будівля набуває естетичного вигляду;
 • завдяки різноманітності колірної гами профілю з'являється можливість втілити усі дизайнерські задуми;
 • забезпечити високий рівень пожежної безпеки;
 • за допомогою індивідуального розрахунку можна створити унікальні за формою та конструкцією фасади;
 • приміщення стають герметичними та мають високу звукоізоляцію.

Оскільки встановлення протипожежних вітражів та виробництво їх за індивідуальними параметрами обумовлено дорожнечею. Такі проєкти найчастіше вибирають великі фірми-забудовники. Не кожна новобудова може дозволити собі встановити алюмінієві протипожежні вітражі, але завдяки такому доповненню будівля стає безпечнішою, а отже і більш популярними серед орендарів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner