Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як правильно заміряти двері

Як правильно заміряти двері

 

🚪 Визначення висоти та ширини дверного отвору

🚪 Вимірювання товщини стіни дверного отвору

🚪 Особливості вимірювання отвору вхідних дверей

 

Правильно виконаний замір дверного отвору дуже важливий під час вибору полотна. Відповідність параметрів визначає функціональність дверей, а в деяких випадках і довговічність. Основними параметрами для міжкімнатних дверей є висота, ширина отвору та товщина стіни. Розберемо, як виміряти дверний отвір і що робити, якщо отримані значення виходять за рамки стандартних полотен.

 

Визначення висоти та ширини дверного отвору

 

У багатоквартирних будинках отвори мають розміри під типізовані міжкімнатні двері. Для ванних кімнат і санвузлів ширина може варіюватися в межах від 63 до 76 см, кухонь - 77-87 см, житлових кімнат - 88-110 см. Найбільш широкими є прорізи вхідних дверей - 90-110 см. Чи варто брати дані числа як орієнтиру? Однозначно ні, якщо установка дверей планується після проведення ремонту, який відбувався зі зняттям обробки. Ця ж рекомендація актуальна і щодо висоти отвору, який може бути в межах від 194 см (в санвузлах) до 210 см.

Для вимірювання ширини отвору визначають три точки: внизу, вгорі та посередині. З отриманих даних вибирають найменше, його використовують як визначального параметра. Вимірювати ширину найзручніше будівельною рулеткою або портновським метром.

Верхні точки повинні проходити безпосередньо під вертикальною прямою отвору, нижні - по підлозі. Центральні точки визначають відступивши метр від верхніх. Як показує практика у квартирах стандартної забудови на кухні встановлюються двері шириною 70 см, у санвузлі (ванною) – 55 або 60 см, у житлових кімнатах – 80 см.

Другий не менш важливий параметр - висота дверного отвору, який також вимірюється у трьох точках: у центрі та двох бокових укосів. Зверніть увагу, що висота визначається після укладання покриття для підлоги, товщина якого може досягати 1-2 см, що неодмінно вплине на розміри дверного полотна.

З трьох отриманих даних вибирається найменше, яке використовується як параметр висоти. Більшість дверних полотен мають висоту 2 метри, що дозволяє їх «вписати» в отвір розміром 204-210 см. Двері висотою 1,9 м частіше встановлюються у ванних кімнатах і підходять для прорізів менше 203 см.

 

Вимірювання товщини стіни дверного отвору

 

Товщина стіни – параметр, який дозволяє визначити доцільність придбання додаткових планок. Вимірювання проводять у трьох точках: зверху, знизу, посередині. З даних вибирають найбільше. У типизованих квартирах товщина стінки знаходиться в межах від 6 до 8 см.

У ситуації, коли товщина стіни значно перевершує ширину коробкового бруса, додатково купуються добори, що дозволяють естетично, акуратно та швидко оформити дверні укоси.

Важливим є час проведення вимірів. Остаточні параметри отримують після виконання оздоблювальних робіт та укладання підлогового покриття. Ігнорування цієї рекомендації може призвести до ситуації, коли дверне полотно не стає через те, що отвір менше габаритів дверного блоку.

Також рекомендується виконати попередні виміри, що знімаються до оздоблення стін. Це дозволяє підігнати отвір під стандартні розміри дверей і надалі не переплачувати за полотна нестандартних габаритів.

Правильно зняті виміри – це гарантія швидкої та безпроблемної установки полотна, а також зручної експлуатації дверей.

 

Особливості вимірювання отвору вхідних дверей

 

Проріз вхідних дверей має свої особливості вимірювання, його проводять у 6 точках на кожен параметр усередині та зовні приміщення.

Перед тим як заміряти отвір для вхідних дверей, у коридорі має бути покладено підлогове покриття. Це особливо актуально у випадку, коли підлога вирівнюється та піднімається більш ніж на 2 см. Стандартизовані розміри дверей варіюються від 80 до 90 см за шириною та від 2070 до 2300 за висотою. Вибрана дверна конструкція повинна бути меншою за отвор на 2-3 см, це дасть можливість вирівняти блок при установці. Щілини, які неминуче з'являються під час монтажу, закриваються монтажною піною.

Зверніть увагу, що відповідність параметрів дверного полотна та отвору вхідних дверей позначається на її зламостійкості. Двері не повинні бути меншими за проріз більш ніж на 3,5 см за висотою і 7 см за шириною. Тепер ви знаєте, як правильно заміряти вхідні двері та коли краще це робити.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner