Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як утеплити металеві двері

Як утеплити металеві двері

➤➤ Чим утеплити вхідні металеві двері

Інструкція, як утеплити металеві двері самостійно

 

Багато власників металевих дверей замислюються про те, як самостійно утеплити їх, щоб узимку температура в приміщенні залишалася комфортною, а витрати на опалення не ставали надмірними. Завдання це вирішується не дуже складно в побутових умовах, але важливо знати низку нюансів, з якими вас познайомить наша сьогоднішня стаття.

 

Чим утеплити вхідні металеві двері

 

До основних причин втрат тепла у житловому будинку відносять тонкі стіни, наявність тріщин та щілин у поверхнях, неякісні елементи у технічних отворах (вікна та двері). Якщо на вході у вас встановлена металева конструкція, про необхідність її утеплення ви зрозумієте за такими ознаками:

 

 • появі протягів та шару інею у морозну погоду;
 • утворенню конденсату на внутрішній поверхні;
 • здуття облицювального матеріалу;
 • заїдання замків, петель та засувів.

 

 

 

Потрібно розуміти, що товсте сталеве полотно не є гарантією гарної теплозахищеності. Набагато важливіше, наскільки якісні ізоляційні матеріали (якщо вони є) використані всередині конструкції. Як утеплювач зазвичай застосовують:

 

 • пенофол - має хороші відбивні здібності, але слабкий як основний елемент;
 • пінопласт і пінопласт - недорого стоять і прості в монтажі, не вбирають вологу;
 • скло-і мінвату - екологічні та негорючі, але гігроскопічні, потребують додаткової мембрани;
 • пінополіуретан - зручний у нанесенні, має доступну ціну.


Виробники вхідних дверей рідко використовують один матеріал для всіх видів утеплювальних робіт. Найчастіше це комбінація з пінопласту, пінофолу та пінополіуретану. Разом вони забезпечують необхідний ступінь ізоляції та повністю перекривають усі можливі витоки. У деяких магазинах можна знайти готові комплекти для утеплення, але рекомендуємо уважно вивчати їх склади - як правило, вони включають синтепон, поролон і дермантин. Для досягнення бажаного ефекту ізоляції радимо все ж таки збирати набір для утеплення самостійно, враховуючи властивості матеріалів.

 

 

 

 

 

Інструкція, як утеплити металеві двері самостійно

 

Утеплити вхідні металеві двері цілком під силу звичайному домашньому майстру. Для цього потрібно підготувати не тільки ізоляційний матеріал, але й інструменти: шуруповерт, металовироби, молоток, степлер, пластик або МДФ для обробки і т.д. Заздалегідь продумайте етапи роботи та запасіться необхідними для їхнього виконання пристосування та пристрою. Не забудьте про засоби індивідуального захисту, особливо якщо плануєте контактувати зі скловатою.


Перед початком утеплення дверне полотно потрібно буде зняти та позбавити зайвих елементів: замків, ручок, вічка тощо. Протріть виріб від пилу та приступайте до роботи. Алгоритм дій наступний:

 

 1. Створення внутрішнього каркаса, якщо відсутні ребра жорсткості. Скелет можна зробити з дерев'яних рейок, але слідкуйте, щоб вони не виступали за межі полотна.
 2. Закладання утеплювача. При необхідності використовуйте ізолятори, якщо матеріал потребує додаткового шару захисту.
 3. Кріплення прошарку. Для цього можна застосовувати клейові склади, а також щільне прилягання матеріалу до брусів/каркасу. Усі щілини задуваються піною.
 4. Оздоблення дверей. Закрити утеплювач можна пластиком, вагонкою, дермантином чи МДФ. Ці матеріали надійно захистять вміст конструкції від механічних пошкоджень, а також посилять теплоізоляційні властивості.
 

 

 

Найчастіше прикрашають металеві двері листовими матеріалами. Головне — не забути передбачити у новому покритті отвори під вічко, замкову щілину та ручки. Листи кріпляться на клей та саморізи. Це забезпечить надійність та довговічність обробки.


Вище ми розглянули утеплення звичайних металевих дверей. Модернізація нероз'ємної конструкції відбувається у такий же спосіб, за винятком необхідності демонтажу внутрішньої обшивки. Крім використання утеплювача, підвищити якість вхідних дверей можна за допомогою:

 

 • полімерної стрічки, яка кріпиться до полотна та коробки;
 • монтажної піни, що задається у всі щілини отвору;
 • покращення укосів шляхом оновлення обробки.


Всі необхідні матеріали та інструменти є на ринку та цілком доступні за ціною. Вклавши трохи коштів у утеплення вхідних дверей, ви зможете знизити витрати на опалення та значно підвищити комфорт у будинку. Крім того, оновлена ​​конструкція виглядатиме зовсім інакше. З її допомогою ви внесете зміни до інтер'єру, зробите його оригінальнішим.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner