Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як зробити поріг вхідних дверей у приватному будинку

Як зробити поріг вхідних дверей у приватному будинку

➤➤ Який має бути поріг вхідних дверей

Низький або високий поріг вхідних дверей

➤➤ Як гарно зробити поріг біля вхідних дверей приватного будинку

 

Поріг виконує практичну та декоративну функції, він може бути виконаний із дерева, металу, бетону та інших матеріалів. На українському ринку є великий вибір готових конструкцій, але ніхто не забороняє вам зробити цей виріб самостійно. Головне — розуміти призначення порога та уявити про його оптимальні розміри.

 

Який має бути поріг вхідних дверей

 

Кожен майстр має своє уявлення про те, яким повинен бути ідеальний поріг вхідних дверей приватного будинку. Головні завдання, з якими йому доведеться справлятися: захищати кімнату від проникнення в неї пилу, бруду та вологи, ізолювати від холоду та сторонніх шумів, покращувати декоративну складову приміщення. А ще поріг вирівнює перепади стикування дверей зі підлогою, що може завадити зловмисникам проникнути до будинку. Ми виділили вам кілька критеріїв, за якими оцінюється якість і функціональність цього елемента:

 

  • матеріал виготовлення - оптимальним вважається дерево чи метал;
  • міцність - чим жорсткіша основа, тим краще;
  • висота - стандартними називають 20-25 мм, залежить від покриття для підлоги;
  • ширина - зазвичай її прирівнюють до стопи дорослої людини.


Якісний поріжок невимогливий до догляду і здатний зберігати свої функціональні якості протягом довгих років. Якщо ви вирішили надати перевагу дерев'яному виробу, придивіться до моделей з твердих порід. У деяких випадках такий елемент можна додатково посилити металевою вставкою. Можливе виготовлення порога з бетону з оздобленням керамічною плиткою. Таке рішення не часто використовують у житлових будинках через трудомісткість процесу та не дуже затишний зовнішній вигляд. Дерево все ж таки виглядає краще в даному випадку.

 

 

 

 

 

Низький або високий поріг вхідних дверей

 

Висота порога впливає на зручність входу в будинок. А ще від цього показника залежить, наскільки щільно дверне полотно прилягатиме до нього. Занадто високий поріжок заважає, про нього регулярно спотикаються. Особливо неприємний він для людей похилого віку і маломобільних. Низький елемент може призвести до протягів і проникнення пилу, шуму з вулиці до приміщення. При виборі висоти порога орієнтуйтеся на параметри дверного блоку та переваги домочадців. Максимально допустимим розміром експерти називають 30 мм. Все, що вище, буде незручним і навіть небезпечним.

 

 

 

 

Як гарно зробити поріг біля вхідних дверей приватного будинку

 

Найпопулярнішим і практичним варіантом порога вхідних дверей є дерев'яний виріб. Воно не таке міцне і довговічне, як бетонне або металеве, але набагато простіше в установці, легше в обслуговуванні і виглядає привабливіше. Для встановлення та декорування такого порога вам знадобляться ручні інструменти (молоток, ножівка, стамеска, пензель) та лакофарбові матеріали. Сам процес монтажу вимагає виконання таких дій:

 

  1. підготувати основу - очищають місце для нової планки, рівняють поверхню, позбавляються ямок у бетоні;
  2. зробити виміри - визначаються з довжиною, шириною та висотою елемента;
  3. створити поріг - заздалегідь придбаною дерев'яною дошкою надають потрібних параметрів;
  4. встановити та підігнати виріб - для надання ідеальної горизонтальності використовують будівельний рівень, кріплення виконують за допомогою саморізів або цвяхів;
  5. декорувати в потрібний колір і відтінок - у цьому допомагає фарба або лак.

Досвідчені фахівці можуть спробувати інтегрувати поріг у дверну коробку. Для цього його потрібно буде зробити трохи ширше отвору, а потім випиляти кути вертикальних стійок. Монтаж порога в коробку підвищує його надійність та посилює фіксацію на поверхні. Не забудьте заздалегідь просвердлити отвори в дерев'яному виробі перед забиванням цвяхів - це не дасть матеріалу розтріскатися

 

 

Краса порога багато в чому залежить від фантазії та професіоналізму майстра. Велике значення відіграє останній етап монтажних робіт, у якому проводиться оформлення елемента. У дерев'яній конструкції всі щілини і відколи закладають за допомогою шпаклівки, сам поріг ґрунтують і покривають фарбою або лакують. Місце стику закривають плінтусом. Потрібно постаратися, щоб усі елементи (дверна коробка, поріг, покриття для підлоги) гармонійно поєднувалися між собою і плавно переходили один в інший. Кріплення не повинні кидатися в очі.


Вхідні двері без порога виглядають незавершеним елементом. Як би щільно вона не прилягала до підлоги, все одно будуть щілини, через які в приміщення проникне і неприємний шум, і холодне повітря, і пил з вулиці. Встановлюючи поріг, враховуйте всі деталі його подальшого використання та прагнете виконати роботу максимально якісно, ​​адже її результатом ви користуватиметеся довгі роки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner