Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Для чого потрібний козирок над входом до будинку

Для чого потрібний козирок над входом до будинку

➤➤ Чим відрізняється навіс від козирка над входом

Навіщо потрібний козирок над вхідними дверима з металу

➤➤ Які бувають козирки над дверима у приватному будинку

 

Деякі люди мають сумніви, чи потрібно встановлювати козирок над входом. Спробуємо розібратися в цьому питанні та визначитися, наскільки корисною є дана конструкція.

 

Чим відрізняється навіс від козирка над входом

 

Почнемо з того, що заздалегідь обмовимо відмінності між козирками над дверима та навісами. Багато людей плутають ці два різновиди стаціонарних конструкцій. Козирок відрізняється від навісу двома ключовими моментами:

 

 • розмірами - вони в нього досить компактні, вистачає лише на вхідні двері і, у деяких випадках, найближче вікно;
 • способом монтажу - кріплення відбувається за допомогою кронштейнів, і точки фіксації мають у своєму розпорядженні на фасаді будівлі, наземні опори відповідають.


Таким чином, вирізнити ці конструкції можна візуально. Навіс буде набагато більше - він розрахований охоплювати всю веранду, дитячий майданчик чи паркувальне місце, а не лише вхід. Крім того, він обов'язково кріпиться за допомогою наземних опор, хоча однією стороною може спиратися на стіну будівлі. Розуміння відмінностей між козирком та навісом допоможе вам заощадити час та гроші при замовленні цих конструкцій та не розчаруватися готовим виробом.

 

 

 

 

 

 

Навіщо потрібний козирок над вхідними дверима з металу

 

Кожен козирок виконує три головні завдання:

 

 • захищає від впливу сонячних променів та опадів;
 • забезпечує укриття від дощу, щоб не промокнути при вході до будинку;
 • не дає потрапити на людину падаючим з даху бурулькам та снігу.


Крім цього, такий елемент розширює простір для любителів фасадного дизайну та дозволяє підібрати оригінальні рішення щодо оформлення вхідного ансамблю будівлі. Козирок надає житлу візуальної завершеності, робить його більш затишним та гостинним на вигляд

 

 

Багато хто думає, що металеві двері не потребують такого допоміжного елементу, проте це не так. Навіть такі надійні та довговічні конструкції стають непридатними через постійний контакт з ультрафіолетовим випромінюванням, вологістю. Вони починають втрачати привабливість зовнішнього вигляду, блякнуть фарби. Установка козирка сприятиме продовженню терміну служби дверей, знизить витрати на їх ремонт та обслуговування.

 

 

Які бувають козирки над дверима у приватному будинку

 

Сучасні виробники козирків мають безліч способів надати своїм виробам оригінального дизайну та підвищених експлуатаційних характеристик. Найчастіше дані конструкції виготовляють з металу, а як покривальний матеріал використовують:

 

 • полікарбонат - легкий і міцний, добре пропускає світло і не схильний до гниття;
 • металочерепицю - стійка до механічних навантажень, але не дає проявити фантазію у формі козирка;
 • профнастил - недорого коштує і довго не іржавіє, не дуже міцний, але в деяких випадках є оптимальним рішенням за ціною/якістю.


Розібравшись з тим, з чого виготовити конструкцію, можна переходити до її зовнішнього вигляду. Залежно від форми, козирки бувають:

 

 • прямими;
 • одно-, дво-, трисхилими;
 • арочними та напіварковими;
 • купольними;
 • вигнутими та увігнутими.


Як правило, вибір роблять на основі загальної стилістики будівлі та естетичності фасаду. Наприклад, прямі козирки ідеальні для сучасних будинків - вони строгі та лаконічні. Вигнуті конструкції добре поєднуються із закругленими фасадними елементами. Вони потребують гнучкого матеріалу. Увігнуті моделі привертають увагу нетривіальним зовнішнім виглядом та високою практичністю - на них практично не утворюється льоду і легко видаляються опади.

 

 

Ще одним важливим моментом при виборі козирка над вхідними дверима є його розмір. Чим простіша форма виробу, тим легше розрахувати його параметри. Оптимальним значенням ширини вважають 140-150 см - цього достатньо, щоб умістити під козирком трьох дорослих людей. Наскільки конструкція виступатиме вперед, залежить від розмірів вашого ганку. Але, зазвичай, виліт перевищує 1 метр. Врахуйте, чим габаритніша площа козирка, тим більше опадів і листя вам доведеться з неї видаляти. Тому не варто гнатися за занадто широкими виробами, що далеко виступають вперед. Такі моделі ще й сильно перевантажують зовнішній вигляд фасаду.


Хороший козирок для вхідних дверей в приватному будинку повинен мати дизайн, що радує власника, бути легким і міцним, просто і зручно збиратися і монтуватися, забезпечувати потрібний рівень захисту від сонячних променів і опадів. Рекомендуємо ретельно підходити не тільки до вибору конструкції, але й до встановлення на фасад. Від якості монтажних робіт безпосередньо залежить, як довго козирок прослужить і як виконуватиме свої основні завдання.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner