Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як випробовуються протипожежні двері на вогнестійкість

Як випробовуються протипожежні двері на вогнестійкість

Такий елемент пожежної безпеки, як протипожежні двері – обов'язкова частина будь-якого об'єкта, в якому одночасно перебуває велика кількість людей. Наприклад, це можуть бути житлові комплекси, офісні будинки, торгово-розважальні центри, навчальні, медичні, адміністративні установи. Необхідність у протипожежних дверях присутня і на виробництві, а також у складських приміщеннях.

Вся справа у призначенні цього виробу. Протипожежні двері мають певний рівень вогнестійкості, що дозволяє точно визначити часовий проміжок, протягом якого пожежа не пошириться.

У цій статті ми розповімо, як визначається вогнестійкість протипожежних дверей, а також який клас зустрічається у повсякденному житті найчастіше.

 

Протипожежні двері: найпоширеніші класи вогнестійкості

 

Як правило, у повсякденному житті ми бачимо протипожежні двері, вогнестійкість яких не перевищує однієї години. Саме такі конструкції встановлюються у ТРЦ, складських приміщеннях, адміністративних будівлях.

Клас вогнестійкості будь-якої протипожежної конструкції маркується двома літерами та двома цифрами. Наприклад, це може бути EI30, де:

  • E – цілісність конструкції;

  • I – здатність ізолювати теплове випромінювання;

  • 30 – кількість часу, протягом якого зберігаються цілісність і здатність до термоізоляції.

Двері протипожежні найчастіше бувають EI30, EI45, EI60. Що вказує на їхню здатність витримувати вплив відкритого вогню протягом 30, 45 та 60 хвилин відповідно. Але насправді існують моделі, вогнестійкість яких становить понад дві години. Просто зазвичай вони використовують у промисловості, нафтопереробці чи об'єктах стратегічного значення.

 

Коли двері вважаються протипожежними офіційно

 

Зверніть увагу, що вогнестійкість дверей обов'язково має бути офіційно підтверджена. Без наявності відповідного сертифіката модель, чия реальна вогнестійкість становить понад годину, не може бути заміною навіть для конструкції з документом EI30.

А все тому, що на око визначити клас протипожежної перешкоди практично неможливо.

 

Чому не можна визначити клас вогнестійкості дверей на око

 

На цей час протипожежні двері найчастіше виготовляються з металу. Це швидко, надійно. Й крім вогнестійкості, така конструкція може виконувати роль перешкоди для зловмисників.

Однак це призводить до того, що готові двері – це повністю готовий виріб. Візуально вони мало відрізняються від звичайних металевих моделей. Щоб визначити, що всередині та яка вогнестійкість цієї конструкції загалом, її доведеться розбирати. Але й «потрошіння» не стане підтвердженням класу вогнестійкості.

 

Що таке вогневі випробування дверей

 

Єдиний спосіб підтвердити вогнестійкість протипожежних дверей – вогневі випробування. Вони проводяться сертифікованими компаніями і є фіксацією дверей у отворі, за яким знаходиться спеціально обладнане приміщення з пальниками та системою вентиляції. Усередині розпалюється вогонь, причому завдяки нагнітанню повітря імітується пожежа.

Зовні розміщуються датчики та камери, що фіксують стан дверей.

Вогневі випробування закінчуються, коли:

  • конструкція втрачає здатність до ізоляції теплового випромінювання;

  • минув час, який заявлено для випробувань.

Наприклад, протипожежні двері, які повинні протриматися 30 хвилин, залишаються ефективними за всіма параметрами через цей час.

За результатами вогневих випробувань видається сертифікат, що підтверджує вогнестійкість цієї моделі. Якщо надалі відбудуться зміни у конструкції чи переліку матеріалів, новий варіант дверей знову відправляють на випробування.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner