Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Різновиди протипожежних перешкод

Різновиди протипожежних перешкод

Оскільки повністю позбутися загрози займання просто неможливо, пожежні служби приділяють особливу увагу вогнестійким конструкціям, які дозволяють обмежити площу поширення вогню. Серед них протипожежні двері, люки, перегородки, вітражі та інше.

Зауважте, що призначення у всіх цих перешкод в цілому одне. Це обмеження простору, на якому поширюється:

  • полум'я;

  • газоподібні продукти горіння;

  • теплове випромінювання.

Перешкоди використовуються також для забезпечення безпечного евакуаційного маршруту для мешканців, відвідувачів або персоналу (залежно від цільового призначення об'єкта).

У цій статті ми поговоримо про те, якими бувають протипожежні перешкоди.

 

Що собою представляють протипожежні перешкоди

 

Перешкода протипожежна – це конструкція з чітко нормованою межею вогнестійкості та класом конструктивної пожежної небезпеки. При цьому існує велика кількість різновидів. Серед них:

  • стіни та перекриття;

  • двері, люки;

  • вітражі;

  • перегородки;

  • тамбур-шлюзи (простір між двома дверима);

  • розриви;

  • завіси;

  • екрани;

  • водяні завіси та мінералізовані смуги.

За винятком завіс, які можна зустріти у великих театрах та інших подібних установах, а також розривів, які по суті є вільним простором між будівельними об'єктами або зеленими насадженнями, у повсякденному житті ми зазвичай зустрічаємося з протипожежними:

  • дверима;

  • перегородками;

  • вітражами;

  • люками.

Саме про них і йтиметься далі.

 

Протипожежні двері, перегородки, люки та вітражі

 

На відміну від протипожежних вітражів, які не передбачають наявність проходу, перегородки з відомим класом вогнестійкості є стаціонарними перешкодами, які можуть бути глухими або оснащеними люками чи дверима. Попри деякі відмінності, загалом їх завдання таке саме, що й в інших перешкод такого типу. Вони використовуються для мінімізації збитків та захисту людських життів у разі виникнення пожежі.

Вітражі монтуються на фасаді будівлі та дозволяють запобігти розповсюдженню вогню всередину або зовні (залежно від того, де сталося загоряння), а також між поверхами будівельного об'єкта.

Перегородки встановлюються всередині приміщень та захищають простір одного поверху від повного вигоряння, обмежуючи вогонь однією або кількох його ділянках.

Люки та двері залишають можливість проходити крізь протипожежні перешкоди поки все гаразд. Якщо виникає пожежа – вони закриваються, що робить стіну чи перегородку цілісною протипожежною перешкодою. Двері та люки в основному відрізняються розмірами.

 

Матеріали виготовлення протипожежних перешкод

 

Серед матеріалів, з яких виготовляються протипожежні двері, перегородки та люки є і цегла, і метал, і деревина, і скло. Наприклад, перегородки можуть бути цегляними, каркасними з вогнестійким термоізолюючим наповнювачем або алюмінієвими зі скляними вставками.

Двері найчастіше виробляють із металевого каркаса, двох листів та наповнювача (зазвичай мінеральна вата). Якщо протипожежні двері – дерев'яні, матеріал спочатку піддається просоченню антипіренами у ваннах автоклавного типу.

Алюмінієві перегородки включають жароміцне скло. На відміну від інших перешкод, вони ефективні тільки для стримування вогню та диму, але слабо заважають поширенню теплового випромінювання.

Вітражі завжди скляні у металевому обрамленні.

 

Де встановлюються протипожежні двері, перегородки, вітражі

 

Розташування протипожежних конструкцій, у тому числі перегородок, дверей, вітражів чи люків регламентується законодавчо. Як правило, йдеться про будинки різного цільового призначення, в яких одночасно присутня велика кількість людей. Також перешкоди використовуються на об'єктах, де є високий ризик займання.

Зрештою, протипожежні перешкоди обов'язково мають бути, якщо об'єкт багатофункціональний. Наприклад, котельня, яка розташовується в житловому будинку, повинна мати протипожежні перешкоди, у тому числі двері або люки.

Відповідно до законодавства, об'єкт після завершення будівництва чи реставрації не може бути введений в експлуатацію, якщо є порушення правил пожежної безпеки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner