Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим відрізняються протипожежні перегородки від стін

Чим відрізняються протипожежні перегородки від стін

Хоча вогонь і дозволив людству розвиватися, сам собою він все ще є джерелом загрози. Річ у тому, що повністю позбавитися загрози пожежі практично неможливо. Завжди є людський чинник. Забута праска, не вимкнена кухонна плита, неправильна експлуатація побутового обладнання – все це може спричинити пожежу. До того ж сучасні будівлі (причому різного цільового призначення) зазвичай підключені до електрики або газопостачання чи всього відразу. Коротке замикання або контакт, що відійшов усередині розетки – теж поширені причини займання.

Тому так важливо дотримуватись вимог безпеки. Для захисту від пожежі використовують багато різних конструкцій, серед них і протипожежні перегородки, про які ми розповімо в даній статті.

 

Типи протипожежних перегородок та де їх використовують

 

Перегородки протипожежні є одним із різновидів перешкод на шляху поширення полум'я. Також вони використовуються для ізоляції теплового випромінювання та газоподібних продуктів горіння у межах обгородженого простору. Існує два типи протипожежних перегородок. Відповідно до класифікації з вогнестійкості, 1 тип повинен відповідати EI45, а другий тип – EI15. Зрозуміло, йдеться про нижній допустимий поріг.

Конструкції першого типу використовуються для розподілу громадсько-адміністративних, торгових, житлових та інших об'єктів. Зазвичай вони поділяють коридори і сходові клітини, ліфтові шахти, підвальні, а також горищні приміщення. Також у їхнє завдання входить відділення просторів різного цільового призначення: житлових від технічних, торгових, адміністративних тощо. Наприклад, якщо у будівлі є власна котельня, вона має бути відокремлена від решти простору такою перегородкою.

Оскільки клас вогнестійкості протипожежних перегородок другого типу помітно нижче, зазвичай їх використовують для зонування великих просторів. Це можуть бути кабінети та конференц-зали великих офісів, а також окремі магазини, які розташовані всередині ТРЦ.

 

Що спільного у протипожежної перегородки та стіни

 

Насправді і перегородки зазначених типів, і стінки є протипожежними перешкодами. Однак, на цьому їхня схожість закінчується. Стіни мають вищий клас вогнестійкості. Крім того, протипожежні стіни можуть бути як самонесучими (витримують лише власну вагу, передаючи його на фундамент), так і несучими (+вага перекриттів, є найважливішою частиною будь-якої будівельної конструкції). А протипожежні перегородки спираються на перекриття будівлі.

До того ж стіни можуть бути залізобетонними, цегляними, монолітними. У будь-якому випадку, йдеться про бетон з металом або цеглу. Перегородки в кращому випадку каркасні: каркас з алюмінію або сталі, порожнечі заповнені мінеральною ватою або негорючим полімером, основа – металева, а поверх конструкції з двох боків вогнетривке покриття (цегляна кладка або гіпсокартон вогнетривкий). І це – найнадійніші протипожежні перегородки, які відносяться до 1 типу.

 

Чому перегородки від стіни важко відрізнити візуально

 

На погляд – відмінності очевидні. Але ж ви не розглядатимете подібні конструкції «в розрізі». Декоративне оздоблення легко приховує всі відмінності. Особливо в наш час, коли асортимент оздоблювальних матеріалів дуже різноманітний, а дизайнерська фантазія нічим не обмежена. Протипожежна перегородка, оброблена, наприклад, кахельною плиткою, візуально нічим не відрізнятиметься від решти стін у приміщенні. Так само приховати відмінності допоможе і фарбування, і оштукатурювання.

 

Важливість проєктної та будівельної документації для розуміння особливостей об'єкта

 

Тому, якщо вам потрібно точно дізнатися, які саме елементи будівлі є протипожежними і що з них стіни, а що перегородки, доведеться покопатися в паперах. Кожен будівельний об'єкт обов'язково повинен мати проектну та будівельну документацію. Оскільки протипожежний захист організується згідно з регламентом, підтвердженим законодавчо, там і знайдеться вся необхідна інформація.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner