Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як визначити тип протипожежної перегородки

Як визначити тип протипожежної перегородки

Попри розвиток сучасних технологій, загроза спалаху все ще не усунена на всі сто відсотків. І, напевно, це не вдасться зробити й в майбутньому. Адже самі засоби запобігання пожежі безпосередньо пов'язані з тим, що є фактором ризику. Наприклад, система пожежогасіння живиться від електричної мережі. А проводка – одне із джерел загрози. Також значення має людський фактор: забуті на плиті каструлі, не вимкнена праска, некоректне використання подовжувачів та електричних обігрівачів – все це несе в собі загрозу займання.

У цій статті ми розповімо про такий елемент безпеки, як протипожежна перегородка. Ви дізнаєтеся, якою вона може бути, а також що собою представляють перешкоди для вогню в принципі.

 

Що таке протипожежні перешкоди та якими вони бувають

 

Такий елемент безпеки, як протипожежна перешкода – це будівельна конструкція, яка використовується як обмежувач вогнища. Вона може бути виконана з різних матеріалів, проте її завдання – не допустити поширення полум'я, теплового випромінювання та газоподібних продуктів горіння по всій площі об'єкта протягом чітко обумовленого часу.

Діляться перешкоди протипожежні на:

  • перегородки глухі або зі склопакетом (вертикальна конструкція підлога/стеля, яка поділяє простір на відсіки на одному поверсі);

  • перекриття (підлога та стеля);

  • стіни;

  • тамбур-шлюзи (простір між двома дверима).

Найбільшою стійкістю до займання зазвичай мають стіни та перекриття, далі йдуть протипожежні перегородки та завершують цей рейтинг тамбур-шлюзи.

 

Протипожежна перегородка: різні типи

 

Отже, протипожежна перегородка – це один з різновидів перешкод на шляху розповсюдження полум'я, жару та диму. Як і інші елементи захисту при займанні, ця будівельна конструкція має чіткі обмеження щодо способу монтажу та матеріалів виготовлення. Усі її характеристики регламентуються на законодавчому рівні, тому поставити перегородку і назвати її «протипожежною» не вийде.

На цей час існує 2 типи таких конструкцій:

  • 1 тип — має сталевий або алюмінієвий каркас і металеву, кам'яну, бетонну основу, порожнечі повністю заповнені мінеральною ватою або негорючим спіненим полімером, зовні з двох сторін встановлюється вогнетривкий гіпсокартон або робиться цегляна кладка, відповідає класу вогнестійкості EI45. Заборонено прокладання комунікацій усередині, але можуть бути вбудовані двері та вікна з вогнестійкістю не нижче, ніж EI30;

  • 2 тип – може включати скління (часткове або повне) або бути глухою, заповненою негорючим матеріалом, виробляється зі спеціально обробленої деревини, алюмінію, скла, композитних матеріалів. Клас вогнестійкості: не нижче EI15.

Вибір конкретного типу залежить від специфіки об'єкта, що також прописано у законодавстві.

 

Де використовуються протипожежні перегородки

 

Перегородки протипожежні 1 типу використовуються в торгових, адміністративних, навчальних, медичних та інших громадських чи житлових будинках для поділу:

  • довгих коридорів;

  • сходових кліток;

  • ліфтових шахт;

  • підвальних, горищних приміщень на ділянки трохи понад 500 км2.

Також такі перегородки є обов'язковими для відділення житлових просторів від складських, виробничих, технічних та адміністративно-громадських.

Конструкції типу 2 встановлюються в різних будинках і використовуються для відділення невеликих просторів. Наприклад, це можуть бути кабінети, невеликі магазини всередині ТРЦ і таке інше.

 

Визначаємо тип протипожежної перегородки

 

Приблизно зрозуміти яка саме конструкція перед вами можна, спираючись на опис, наведений вище. Але щоб точно визначити тип протипожежної перегородки необхідно вивчити папери. Оскільки монтаж подібних конструкцій суворо регламентований, вся інформація про будинок має бути у проєктній та будівельній документації об'єкта. Там будуть дані за класом вогнестійкості всіх протипожежних перешкод, у тому числі – і перегородок. Також точно визначити тип конструкції можна шляхом вивчення матеріалів, з яких вона виготовлена. Але такий шлях передбачає демонтаж. Тому документи – наше все.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner