Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Для чого потрібні протипожежні двері

Для чого потрібні протипожежні двері

Важливою частиною безпеки приватного будинку чи закладу є протипожежні двері. Це конструкція, головною задачею якої є стримування поширення вогню і диму під час загоряння на певний період, якого вистачить для евакуації людей. 

Щоб вогнетривка конструкція відмінно виконувала своє призначення важливо купувати її напряму від виробника. Таким чином можна уникнути підробок та отримати оригінальні двері з офіційною гарантією. До того ж вогнестійкі моделі проходять ряд випробувань, по успішному закінченню яких отримують сертифікат відповідності міжнародним стандартам і нормам.

 

Протипожежні двері та їх роль в системі пожежогасіння

 

Основним призначенням протипожежних дверей є порятунок життя та майна. Вони запобігають розповсюдженню полум'я і продуктів горіння, захищаючи шляхи евакуації від впливу вогню. Двері обмежують надходження кисню, сповільнюючи процес горіння.

Тобто, двері з однієї сторони створюють бар'єр для зупинки поширення вогню, а у відкритому положенні відкривають шлях до порятунку. 

Сьогодні в Україні виготовляються протипожежні двері, які здатні стримати вогонь протягом 15, 30, 60 та 90 хв. За цей час вогнеборці допоможуть локалізувати загоряння та евакуювати людей. Клас вогнестійкості присвоюється під час випробувань, які є обов'язковою процедурою сертифікації конструкції. 

Вогнетривкі двері конструкційно складаються із рами, дверного полотна, кріплення та фурнітури. Додатково двері оснащуються розбухаючим ущільнювачем, який під дією високих температур заповнює щілини та запобігає розповсюдженню диму і чадного газу.

 

Де встановлюються протипожежні двері

 

Виготовлення дверей строго регламентується, а їх встановлення відбувається згідно з проєктом відповідно до класу вогнестійкості. Згідно з документацією проекту будівлі протипожежні двері є невід'ємною частиною складських приміщень з легкозаймистими чи горючими матеріалами. Їх встановлюють в окремо розташованих спорудах, де є розподільні щити чи вентиляційні камери, виходи зі сходів на горище. Евакуаційні шляхи з будівлі між сходовими клітками також повинні бути оснащені протипожежними дверима.

Щоб двері повноцінно виконували свою функцію вони мають бути оснащені надійною вогнетривкою фурнітурою, яка під впливом високих температур не заклинить конструкцію та не деформується. До того ж сертифіковані протипожежні двері мають бути оснащені доводчиками, які забезпечують правильне відкривання та закривання конструкції. 

Варто розуміти, що протипожежні двері повинні проходити регулярні перевірки, які дозволяють повною мірою оцінити їх стан та функціональність. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner