Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чому не можна відкручувати доводчики на протипожежних дверях

Чому не можна відкручувати доводчики на протипожежних дверях

Одним з обов'язкових комплектуючих елементів протипожежних дверей є доводчик. Їх існує декілька видів серед яких найбільш актуальними є зовнішні моделі з верхньою тягою важільного типу. Доводчик грає важливу роль у функціонуванні вогнетривкої конструкції, оскільки її постійно необхідно тримати повністю закритою. Лише в цьому разі під час виникнення пожежі двері зможуть виконати свою задачу повноцінно. Про роль доводчика в системі пожежної безпеки поговоримо далі.

Якісні протипожежні двері з доводчиком та вогнетривкою фурнітурою краще замовити напряму від виробника з офіційною гарантією. Такі моделі повністю відповідають заявленим характеристикам та мають відповідні сертифікати, які отримують завдяки успішному проходженню ряду досліджень перед реалізацією.

 

Двері протипожежні: роль доводчика на конструкції

 

Встановлюючи протипожежні двері необхідно пам'ятати про важливість монтажу доводчика. Саме ця конструкція гарантує повноцінне закриття дверей і в разі необхідності спрацювання протипожежного захисту. Тому відкручувати доводчик від дверей не можна ні в якому разі. Без нього вогнетривка конструкція не може виконувати свою задачу повною мірою, що спричинить загибель людей та пошкодження майна.

У разі пошкодження доводчика важливо негайно замінити його новим. Якісний доводчик має функцію зворотної перевірки, що дозволяє уповільнювати конструкцію під час їх відкривання під певним кутом. Таким чином вдається запобігти грюканню дверима. В разі відсутності доводчика сильний удар може призвести до пошкодження елементів протипожежних дверей чи замка і відповідно скоротить термін їх експлуатації.

 

Який повинен бути доводчик на протипожежних дверях

 

Доводчик на протипожежні двері вважається простим, але дієвим рішенням, що дозволяє зменшити ризик поширення вогню і диму. Його наявність є гарантією повноцінного функціонування протипожежних дверей.

Як і вся інша фурнітура доводчики повинні бути вогнестійкими, тобто витримувати вплив високою температурою під час екстремальних умов. Їх виготовляють зі спеціального матеріалу з урахуванням міжнародних стандартів. Таким чином вдається отримати особливу конструкцію, яка точно не заклинить під час загоряння.

Для кожної конструкції доводчик обирають окремо враховуючи вагу полотна та його ширину.

 

Протипожежні двері й особливості конструкції доводчиків

 

Варто розуміти, що протипожежні двері які оснащені доводчиком, встановлюються на шляхах евакуації на зовнішніх сходах в багатоповерхових будинках чи торгових центрах. Також вогнетривкі конструкції з доводчиками мають бути встановлені в приватних будинках на три поверхи та більше.

Серед бюджетних моделей можна надати перевагу надійному важільному доводчику, який оснащений колінним механізмом, що рухається під час механічних дій. Частіше можна зустріти конструкції з верхньою фіксацією до дверей або над нею. Також доводчики мають певний клас зусилля.

Щоб гарантувати безпеку майнові та здоров'ю присутніх у приміщенні важливо вчасно проводити огляд доводчика та регулювати його роботу у разі необхідності. Про зняття доводчика і користування дверима без нього не може бути й мови, оскільки це грубе порушення правил експлуатації протипожежних дверей. В окремих випадках можна запросити оглянути доводчик фахівця. Якщо двері продовжують не закриватися після монтажу доводчика варто звернути увагу на дефект на самих дверях або існує вірогідність неправильного монтажу самої конструкції. У будь-якому випадку необхідно звернутися до спеціалістів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner