Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як зрозуміти що двері протипожежні

Як зрозуміти що двері протипожежні

Важливою частиною протипожежної безпеки є вогнетривкі двері, які являють собою особливу конструкцію, яка має суттєві відмінності у порівнянні зі звичайними моделями. Протипожежні двері допомагають стримати поширення диму та полум'я до інших приміщень. Їх встановлюють в торгових центрах та закладах, де регулярно перебувають люди. Про те, що таке протипожежні двері й чим вони відрізняються від звичайних поговоримо далі. 

Якісні протипожежні двері мають виготовлятися із міцних зносостійких матеріалів, які витримують вплив високою температурою. Придбати їх краще напряму від виробника, що дозволить заощадити кошти та отримати оригінальну конструкцію з відмінними експлуатаційними характеристиками. Такі двері мають офіційну гарантію та сертифікати, що свідчить про їх успішне проходження ряду випробувань.

 

Як визначити що двері є протипожежними

 

Можливість визначити вогнестійкість дверей важлива не тільки для того, щоб переконатися, що будівля відповідає нормам, але й через те, що модифікація дверей точно відповідає міжнародним нормам та буде безпечною у разі виникнення надзвичайної ситуації. Щоб зрозуміти чи двері протипожежні їх можна ідентифікувати за наявним ярликом на боці петель. Деякі виробники розташовують його у верхній чи нижній частині дверного полотна. 

Іноді їх зафарбовують і про наявність помітки свідчить лише рельєфність в певному місці. Якщо такого маркування немає, двері можуть не бути вогнетривкими. Для детального з'ясування краще звернутися до фахівців.

Скляні вогнестійкі двері також можуть мати спеціальну помітку, яка викарбувана в лівому чи правому куті нижньої частини конструкції. Але іноді можуть бути й виключення, тоді маркування може розташовуватись в іншому місці. Зазвичай такі етикетки мають назву продукту, основні характеристики та відповідність вимогам безпеки.

 

Протипожежні двері та їх відмінність від звичайних

 

В першу чергу протипожежні двері мають клас вогнестійкості, чого не можна сказати про звичайні конструкції. Саме він обумовлює конструкційні характеристики дверей та їх експлуатаційні властивості під час виникнення надзвичайної ситуації. Такі двері маркуються латинськими літерами та цифрами. Їх обирають за граничними показниками, які визначаються під час випробувань і виражаються у хвилинах. Протягом певного часу двері зберігають свої експлуатаційні характеристики без втрати первісних показників. 

Сьогодні в Україні можна придбати вогнетривкі конструкції, які можуть стримувати вогонь та дим протягом 15, 30, 60 та 90 хвилин.

До протипожежних дверей висуваються особливі вимоги, оскільки вони відповідають за повноцінну евакуацію людей під час пожежі та збереження майна до приїзду пожежників для усунення джерела загоряння.

 

Протипожежні двері: конструкційні особливості

 

При виготовленні протипожежних дверей використовується міцна загартована сталь певної товщини. Для виготовлення конструкції задіюється два листи між якими встановлюються ребра жорсткості та спеціальний наповнювач із базальтового волокна чи мінеральної вати.

Каркас з гнутого профілю також повинен бути вогнетривким та не деформуватись під впливом високої температури. Не менш важливо оснащення дверей вогнетривкою фурнітурою. Замки та ручки не повинні нагріватися під час пожежі й не втрачати первісних властивостей, гарантуючи повноцінну евакуацію людей з приміщення. Звичайні двері не мають такої фурнітури. 

Не менш важливим елементом конструкції протипожежних дверей є спеціальний ущільнювач, розташований по периметру конструкції. Під дією вогню він спінюється та заповнює щілини, не допускаючи проникнення чадного газу до інших приміщень.

Встановлення протипожежних дверей відбувається згідно з регламентом та вноситься до проєкту будівлі під час його створення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner