Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим мають бути обладнані протипожежні та протидимні двері

Чим мають бути обладнані протипожежні та протидимні двері

Згідно з вимогами пожежної служби будь-який промисловий об'єкт чи заклад, в якому регулярно перебуває велика кількість людей повинен бути оснащений протипожежними дверима. Ці вогнетривкі конструкції мають відповідати вимогам міжнародних стандартів якості та мати певне оснащення. Якими повинні бути протидимні, поговоримо далі.

Щоб надійно захистити своє майно та здоров'я варто замовити протипожежні двері напряму від виробника, що гарантує отримання оригінальної конструкції. До того ж її вартість буде нижчою у порівнянні з пропозиціями конкуруючих компаній. Якісні протипожежні двері мають офіційну гарантію та сертифікати, які підтверджують відповідність дверей міжнародним стандартам якості.

 

Протипожежні двері: стандартна комплектація

 

До стандартної комплектації будь-якої моделі протипожежних дверей входить короб та полотно. Якісні двері оснащені дверним полотном товщиною не менше 1,5 мм. Більшість дверей оснащується надійною фурнітурою, яка відмінно витримує вплив високою температурою.

Базова комплектація вогнетривких конструкцій включає в себе термоізоляційний матеріал. В більшості варіантів використовується мінеральна вата. Для повноцінного функціонування конструкції двері оснащуються доводчиком. Варто зазначити наявність ущільнювача, який допомагає захиститись від продуктів горіння.

Додатково протипожежні двері можуть бути оснащені системою «Антипаніка» чи скляними вставками. 

Всі компоненти протидимних дверей мають мати один клас вогнестійкості та відмінні експлуатаційні характеристики. Перед реалізацією вони  проходять ряд випробувань, по успішному закінченню яких видається сертифікат якості.

 

Яке обладнання та фурнітуру мають протипожежні двері

 

  • Полотно. Протипожежні двері виготовляються з двох листів холоднокатаної сталі, товщина яких не має бути менш за 1,5 мм. Цей матеріал стійкий до деформацій і не втрачає первісних характеристик багато років поспіль.

  • Короб. Для його виготовлення застосовується гнутий сталевий профіль. 

  • Внутрішнє наповнення. Це вогнестійкий матеріал, від типу якого досягається рівень захисту. Сьогодні при заповненні внутрішнього простору дверей застосовується мінеральна вата та базальтова плита. Останній є більш популярним матеріалам, який є екологічним та надійним.

  • Вогнестійка стрічка. Її прокладають по периметру дверей для запобігання проникненню диму до приміщень. Під впливом високої температури вона розширюється та заповнює щілини. Деякі моделі оснащені протидимним ущільнювачем.

  • Фурнітура. До цієї категорії входять вогнетривкий замок та ручка. Вони мають бути стійкими до впливу вогню, оскільки саме ці елементи забезпечують повноцінну евакуацію людей з приміщення.

 

Додаткові елементи та обладнання протипожежних дверей

 

Невід'ємним елементом конструкції протипожежних дверей є автоматичні пристрої самозачинення. Згідно з правилами експлуатації встановлення вогнетривких конструкцій без них заборонена. Вони бувають:

  • внутрішніми;

  • зовнішніми;

  • підлоговими.

Більшість моделей оснащені зовнішніми доводчиками з верхньою тягою важеля. Їх призначенням є вчасне закривання дверей під час виникнення надзвичайної ситуації. Вимога до конструкції — її вогнетривкі характеристики. Доводчики прихованого монтажу оснащуються термоактивним ущільнювачем.

Додатковим устаткуванням конструкції є пороги. У разі, коли є можливість врізати поріг, встановлюють внутрішні конструкції. В протилежному разі відбувається монтаж порога на одній зі сторін. 

В закладах, де регулярно перебуває велика кількість людей встановлюють систему «антипаніка», яка має вигляд штанги, яку можна швидко відкрити будь-якою частиною тіла під час пожежі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner