Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Яку роль відіграють протипожежні двері в протипожежній системі

Яку роль відіграють протипожежні двері в протипожежній системі

Одним з елементів протипожежної безпеки є вогнетривкі конструкції. Протипожежні двері відіграють одну з важливих ролей в забезпеченні безпеки приміщень, вони запобігають розповсюдженню вогню, не допускаючи проникнення диму з джерела загоряння. Їх завданням є створення необхідних умов для відкриття основних шляхів евакуації. Вогнетривкі конструкції захищають майно та життя людей. Про це і поговоримо далі.

Плануючи встановити протипожежні двері в приватному будинку чи закладі з масовим скупченням людей важливо замовити їх напряму від виробника з офіційною гарантією. Такі моделі проходять відповідну сертифікацію, по успішному завершенню якої видається документація. Тому до їх вибору треба підійти з усією відповідальністю й обирати конструкцію лише від надійних виробників.

 

Двері протипожежні: їх значимість та важливість в протипожежній системі

 

Ефективно захищаючи приміщення від вогню та диму та обмежуючи їх розповсюдження протипожежні двері є життєво важливим елементом захисту протипожежної системи. Їх виготовляють з міцних вогнетривких матеріалів та оснащують надійною фурнітурою, яка не втрачає первісних характеристик під впливом високих температур і відкриває доступ до шляхів евакуації.

Протипожежні двері створюють бар'єр, який стримує вогонь і продукти горіння. Вони сповільнюють розповсюдження пожежі та сприяють збереженню життя людей і активів. Неправильно встановлені або неякісні двері можуть спровокувати руйнівні наслідки та непоправні втрати.

Найважливішими функціями вогнетривких конструкцій є створення бар'єру для зупинки вогню та забезпечення шляху до порятунку.

 

Чому так важливо проводити технічний огляд протипожежних дверей

 

Щоб протипожежні двері повноцінно функціонували та виконували свою роботу багато років поспіль бездоганно важливо регулярно проводити їх технічний огляд, залучаючи фахівців.

Періодичність залежить від стану конструкції та її віку. В середньому, процедуру перевірки варто виконувати приблизно раз на пів року. Також існують виключення для дверей, встановлених в закладах з великою інтенсивністю руху. В цьому випадку перевірку необхідно проводити частіше. Саме цей параметр повинен бути вказаний у паспорті виробником.

Регулярний огляд конструкцій є невід'ємною частиною обслуговування, він гарантує утримання функціональності дверима протягом усього періоду використання. Під час перевірки кваліфікованим фахівцем діагностиці підлягають засувки, петлі, ущільнювачі та інші конструкційні елементи.

 

Протипожежні двері: фурнітура, та її значення

 

Компоненти та аксесуари протипожежних дверей забезпечують їх вогнестійкі властивості. До цієї категорії включаються петлі, засувки, замки та дверна фурнітура, яка також проходить перевірку на стійкість та розроблена відповідно до міжнародних стандартів для використання на протипожежних дверях. Така фурнітура відіграє важливу роль в конструкції та забезпечує цілісність дверного блоку під впливом високих температур.

Запобігти розповсюдженню диму допомагають спеціальні ущільнювачі, які розташовуються між рамою і дверима. Сучасні елементи під впливом високої температури розширюються, стаючи надійним бар'єром на шляху у пожежі.

Також не варто забувати про автоматичні доводчики, які є критично важливими для вогнетривких конструкцій. Доводчики забезпечують повернення дверей у закрите положення після відкриття. У випадку виникнення надзвичайної ситуації автоматичні системи спрацьовують після активізації пожежної сигналізації. 

Підтримуючи стан протипожежних дверей і проводячи регулярні перевірки із залученням кваліфікованих фахівців можна підтримувати цілісність вогнетривких конструкцій та підвищувати загальну пожежну безпеку. Адже від цього параметру залежать життя людей і цілісність майна.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner