Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як і чому списуються протипожежні двері

Як і чому списуються протипожежні двері

У процесі експлуатації вогнетривких конструкцій іноді виникає необхідність у їх заміні. В цьому разі важливо правильно оформити списання. Як це зробити й чому виникає необхідність про це піде мова далі. Процедура проводиться з міркувань безпеки через втрату дверми функціональності. Списання протипожежних дверей може відбуватися у разі втрати цілісності скла чи просідання конструкції.

Нові протипожежні двері краще придбати напряму від виробника, що дозволить отримати оригінальну модель без переплат. До того ж така продукція має офіційну гарантію від виробника. Якісні двері відповідають вимогам міжнародних стандартів та мають сертифікати якості. Вони реалізуються тільки після успішного проходження дверми ряду іспитів та досліджень.

 

Коли протипожежні двері необхідно списати

 

Списання вогнетривких конструкцій відбувається згідно з регламентом. Причин, через які необхідно списати протипожежні двері декілька. Серед них варто виділити втрату функціональних можливостей внаслідок загоряння та втрати частини ресурсу конструкції. Якщо ремонтні роботи не доцільні, слід звернути увагу на необхідність заміни полотна найближчим часом.

Також до вагомих причин відносять фізичне зношування конструкції із замітними слідами пошкоджень. Двері, які мають деформації полотна внаслідок руйнування будівлі чи землетрусу також варто замінити, оскільки герметичність такої конструкції порушено. Не менш популярною причиною, яка може призвести до передчасної заміни дверей та їх списання є вторгнення зловмисників або акт вандалізму.

Ще одним фактором, який змушує списати протипожежні двері, які ще можуть функціонувати, це відсутність сертифікації в минулому. Сьогодні згідно з регламентом кожна вогнетривка конструкція повинна мати документацію.

 

Списання протипожежних дверей: нюанси та як це відбувається

 

В першу чергу протипожежні двері оглядають фахівці спеціалізованої компанії, яка має ліцензію на певний вид робіт. Напередодні цього терміну відповідно проводиться технічний огляд дверей спеціалістами. Далі фахівці приймають рішення про заміну вогнетривкої конструкції або подовження терміну її експлуатації.

З особливою ретельністю варто оглядати стан теплоізоляційної стрічки, яка під дією високих температур розширюється та заповнює собою щілини. У процесі експлуатації цей елемент може втратити свою властивість та не виконати задачу. Багато смертельних випадків під час пожеж відбувається не від прямого контакту з вогнем, а через отруєння продуктами горіння.

 

Термін експлуатації протипожежних дверей

 

Попри те, що вогнетривкі конструкції розроблені конструкційно так, щоб протистояти вогню, недбала експлуатація може послабити структурну цілісність дверей. Їх елементи з часом можуть втрачати функціональність та зношуватися, втрачаючи свою ефективність через регулярне закривання та відкривання. Для зниження навантаження їх оснащують доводчиками.

Загалом встановлений термін експлуатації протипожежних дверей коливається від 10 до 15 років. Демонтажу підлягають конструкції у разі, якщо вони виконали свою задачу достроково та підлягають заміні через певні пошкодження. Конкретний термін придатності вказаний в паспорті на товар. 

В процесі експлуатації протипожежних дверей варто слідкувати за нормативами, які протягом цього часу можуть змінюватись. У цьому випадку доведеться їх також достроково змінити, а саму конструкцію списати.

Варто розуміти, що для повноцінної експлуатації вогнетривких конструкцій необхідна постійна перевірка та технічне обслуговування кваліфікованими спеціалістами з оцінки пожежної небезпеки. Якісні протипожежні двері повинні відкриватися і закриватися стабільно. Тільки таким чином можна зберегти майно та життя людей.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner