Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як встановлення протипожежних дверей впливає на пожежотушіння

Як встановлення протипожежних дверей впливає на пожежотушіння

Важливим елементом протипожежної безпеки приватного будинку чи промислового об'єкта є протипожежні двері. Це надійні конструкції, головним завданням яких є стримання вогню та продуктів горіння. Якісні двері перешкоджають розповсюдженню високої температури до сусідніх приміщень. Про те, як протипожежні двері впливають на збереження майна, цінностей та здоров'я людей поговоримо далі.

Щоб протипожежні двері повноцінно виконували свою функцію вони повинні бути виконані з міцних та якісних матеріалів згідно з вимогами міжнародних стандартів якості. А замовлення конструкції від виробника допоможе заощадити кошти. Такі моделі також мають сертифікати, що свідчить про їх успішне проходження ряду досліджень та випробувань. Тому до вибору дверей варто віднестись із всією відповідальністю.

 

Для чого потрібні протипожежні двері

 

Під терміном протипожежні двері розуміють особливий тип конструкцій, який призначений для стримування вогню, диму і високої температури. Існує декілька типів дверей, серед яких можна підібрати модель, що буде стримувати вогонь певний період, чого достатньо для того, щоб пожежники приїхали та локалізували загоряння. Полум'я дозволяє організувати повноцінну евакуацію людей без паніки. Завдяки герметичності вдається стримати навіть проникнення до інших приміщень чадного газу від якого більшість людей гинуть. 

До цієї категорії можна віднести не тільки двері, а й люки, вогнестійкі перегородки та клапани. Якісні вогнетривкі конструкції незалежно від впливу високою температурою відкриваються, що дозволяє рятувальникам виконати операцію зі збереження життів. Така особливість дверей досягається завдяки міцній фурнітурі.

 

В якому разі протипожежні двері виконують свою функцію повноцінно

 

Встановлення протипожежних конструкцій строго регламентується, а особливості монтажу прописані в документації на будівлю. Робота повинна виконуватися компанією, яка має спеціальну ліцензію на цей тип послуги. Фахівці мають певний досвід робіт та необхідний інструмент. У противному разі протипожежні двері не будуть виконувати свою задачу повною мірою, що може призвести до непоправних наслідків. Згідно з вимогами СНіП вогнетривкі конструкції встановлюються на всіх евакуаційних виходах, в торгових центрах та інших закладах, де регулярно перебувають люди. Їх підбір відбувається згідно з типом вогнестійкості.

Те, наскільки протипожежні двері будуть виконувати свою задачу залежить і ряд вимог при їх установці. Одним із ключових особливостей є відкривання дверного полотна. В приватних будинках двері відкриваються всередину. В комерційних установах двері повинні відкриватися назовні. Всі ці нюанси необхідні для запобігання паніці та повноцінній евакуації людей з приміщення.

 

Якими повинні бути протипожежні двері

 

Щоб вогнетривка конструкція повною мірою захищала людей під час надзвичайної ситуації її встановлюють згідно з проєктною документацією, яка проходить етап експертизи. Ширина дверей строго регламентована, а грубі порушення під час їх монтажу позбавляє їх вогнетривких якостей та може призвести до повної втрати функціональності.

Будь-які протипожежні двері поділяються на класи, при маркуванні яких застосовується літера Е та числа. Останні вказуються на період часу, за який конструкція не втрачає експлуатаційних властивостей. Якісні моделі конструкційно складаються з двох ущільнюючих бар'єрів, які гарантують герметичність системі. Каркас якісних дверей не деформується навіть при впливі на нього температурою понад 1000 градусів. Всі ці нюанси важливі для утримання конструкцією властивостей та збереження життя людей.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner