Як встановити протипожежний люк

Невеликі прорізи в підлозі, стелі чи вертикальній поверхні важливо закрити протипожежними люками, що запобігатиме розповсюдженню вогню під час пожежі. Залежно від місця монтажу конструкції мають певний рівень стійкості до температурного впливу та виготовляються з металевих листів різної товщини. Розрізняють протипожежні люки:
-
стінові;
-
підлогові;
-
стельові.
Установка конструкцій відбувається спеціалістами компанії, яка має відповідну ліцензію на цей вид робіт. У протилежному разі, самостійна установка може призвести до непоправних наслідків та стати причиною стягнення штрафів.
Якісні протипожежні люки варто замовляти на сайті інтернет-магазину напряму від виробника, що дозволить уникнути переплат та накруток. До того ж така продукція має офіційну гарантію та сертифікати відповідності міжнародним стандартам.
Протипожежні люки: особливості встановлення
Робота виконується професійними майстрами з урахуванням всіх нюансів. Після правильного монтажу полотно протипожежного люка щільно прилягає до короба по всьому периметру. При цьому хід самого полотна відбувається без зусиль. За наявності замка ключ також повинен легко прокручуватись.
Варто пам'ятати, що протипожежні люки обов'язково встановлюються в будівлях, висота яких понад 9 м. Споруди, які менше за цей показник, також можуть бути обладнані ними відповідно до проєктної документації.
Люки встановлюються для перекривання доступу до вентиляційних та ліфтових шахт. При цьому монтаж відбувається петлями наверх. У будь-якому випадку самостійне встановлення люка в адміністративній будівлі чи приміщеннях, де постійно перебуває велика кількість людей, заборонено. В приватних домоволодіннях відповідальність за монтаж покладається на власника оселі. Вся річ у тому, що пропустивши один з нюансів, при виникненні надзвичайної ситуації конструкція може не виконати свою головну функцію та призвести до непоправних наслідків.
Стінові, підлогові та стельові протипожежні люки: їх особливості
Монтуються стінові протипожежні люки методом кріплення конструкції в стіну. Враховуючи той факт, що вона не підлягає регулярному навантаженню, виготовляються такі моделі з тонких міцних листів металу.
Стельові люки спеціалісти монтують в стелю для виходу на дах чи горище. Невід'ємним елементом такої моделі є сходи.
Підлогові моделі встановлюються в підлогу та мають бути виготовлені з товстішого металу товщиною до 2 мм, оскільки на його поверхню може здійснюватися навантаження. Такі люки є аварійним входом в підвальне приміщення. Завдяки посиленню конструкції ходити по ньому можна безпечно.
Залежно від призначення, конструкції можуть бути одностулковими та двостулковими.
Як встановлюються протипожежні люки
Під час встановлення протипожежного люка спеціалісти використовують сучасні пристосування та інструменти, монтуючи конструкцію в отвір стіни, підлоги чи стелі. При цьому рама повинна бути більшою, як мінімум на 5 мм за оглядовий люк. Вся фурнітура на вогнетривких люках має високий ступінь стійкості до вогню і не втрачає первісних характеристик під його впливом вказаний у маркуванні час.
Під час роботи запірні елементи рами спрямовуються вгору. Для надійної фіксації використовують спеціальні кріплення. Зазвичай, по периметру рами протипожежних конструкцій спеціалісти фіксують термоактивний ущільнювач та звичайну гумову стрічку, стійку до впливу високою температурою.
За необхідності спеціалісти встановлюють на люки доводчики та замки з автоматизованим чи ручним керуванням.
Незалежно від типу протипожежних люків їх монтаж відбувається згідно з проєктом, орієнтуючись на вимоги ГОСТ, в якому вказана межа вогнестійкості моделі та методи її взаємодії з іншим протипожежним обладнанням.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні