Основні вимоги до протипожежних люків та їх типи
Там, де технічно неможливо встановити вогнестійкі двері, монтуються протипожежні люки, які конструкційно відрізняються від них лише розмірами, хоча мають певні особливості монтажу. Вони також є елементом протипожежної безпеки та встановлюються згідно з вимогами проєктної документації. Зазвичай, протипожежний люк встановлюється в адміністративних будівлях, торгово-розважальних комплексах, установах різного призначення для виходу на горище чи дах. В приватному домоволодінні вогнестійкі конструкції встановлюють на балконах та лоджіях. Таким чином їх використовують як евакуаційні виходи або для проведення профілактичних робіт в штатних ситуаціях.
Придбати вогнестійкі люки виходу краще напряму від виробника, що допоможе отримати якісну оригінальну модель без переплат. Якісні люки проходять ряд випробувань та тестувань, по успішному закінченню яких на продукцію видається сертифікат. Наявність офіційної гарантії від виробника є обов'язковою складовою успішної покупки.
Протипожежний люк виходу: типи конструкцій та їх особливості
За типом вогнестійкості пожежний люк виходу може мати різне маркування та відповідно конструкцію. Межа вогнестійкості визначається у хвилинах, протягом яких під час впливу високої температури конструкція може зберігати свою цілісність. Як і протипожежні двері люки маркуються латинськими літерами EI. Вони вказують на можливість конструкцією стримувати вогонь та не деформуватися під час пожежі. Також сюди входить показник теплоізоляції.
Люки першого класу маркуються позначками EI 30. Цифри біля літери свідчать про те, що модель може захищати майно та перебуваючих в приміщенні протягом 30 хвилин.
Також можна придбати протипожежний люк за показниками EI 60 та EI 90. Відповідно, вони стримують вогонь та продукти горіння вказану кількість хвилин. Варто зазначити, що за необхідності можна замовити в Україні конструкції з підвищеними показниками. Зазвичай, стельові люки обладнані сходами.
Люки протипожежні на горище 2 типу: де встановлюються
Металеві протипожежні люки на горищі 2 типу з межею вогнестійкості ЕІ 60 встановлюються в конструкціях будівель різного призначення. Частіше за все вони ведуть на дах будівлі. Це можуть бути торгово-розважальні центри, житлові будинки та адміністративні будівлі.
Технічні характеристики дозволяють запобігти розповсюдженню полум'я та продуктів горіння в інші приміщення.
Зовні конструкція має термостійке порошкове покриття та утеплення з негорючого матеріалу, що дозволяє не тільки стримувати високу температуру, а й знизити тепловтрати в холодну пору року. Більшість люків оснащується протипожежними замками та іншою вогнетривкою фурнітурою. Характерною особливістю таких конструкцій є наявність термостійкої стрічки, яка під впливом високої температури розширюється та заповнює зазори між коробкою та полотном. Таким чином проникнення продуктів горіння знижується до мінімуму.
Особливості встановлення протипожежних люків
Встановлюються протипожежні люки фахівцями, які мають на цей вид робіт ліцензію від МЧС. У протилежному випадку, самостійний монтаж таких конструкцій в громадських місцях є значним порушенням, що тягне за собою стягнення штрафу.
Під час монтування люка практично не дається навантаження, дверна коробка не вимагає серйозного посилення. Під час встановлення стельового протипожежного люка фахівці розташовують його петлями назовні. Його встановлення є обов'язковим для будівель з підвищеним ризиком загоряння. Також їх монтаж відбувається в закладах, які часто відвідуються людьми.
Правильне встановлення вогнетривких конструкцій важливе для попередження розповсюдження вогню під час пожеж.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні