Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що таке протипожежний люк

Що таке протипожежний люк

Якісні протипожежні двері та люки є важливою складовою пожежної системи, яка є запорукою цілісності майна та здоров'я перебуваючих у приміщенні. Це конструкції, які на певний час здатні стримувати вогонь та дим без втрати первісних характеристик. Завдяки їм рятувальники можуть виконати свою роботу, по знешкодженню джерела загоряння та евакуації людей.

Протипожежні люки та двері варто замовляти напряму від виробника, що дозволяє отримати конструкцію вищої якості без переплат. Протипожежний люк може бути встановлений на горище. На відміну від дверей він має більші розміри, але конструктивно повторює їх. Він належить до вогнестійкої перешкоди, яка в обов'язковому порядку встановлюється у вентиляційні та комунікаційні шахти. Оригінальна конструкція має сертифікати відповідності міжнародним стандартам якості та офіційну гарантію від виробника.

 

Навіщо потрібні протипожежні двері та люки

 

Встановлюються протипожежні двері та люки в закладах, де відбувається постійне скупчення людей. Їх монтують згідно з проєктною документацією в громадських місцях, медичних та освітніх закладах, на підприємствах, в торгово-розважальних центрах. В екстреній ситуації вони сприяють виведенню людей із приміщення, оскільки їх головним призначенням є стримування вогню та диму на певний час.

Протипожежні люки встановлюються в пройомах стін та стелі. Останні оснащуються спеціальними драбинами. Такі конструкції мають меншу вагу через відсутність на них навантаження. На відміну від них підлогові протипожежні люки мають більш складну конструкцію та виготовляються з металевого листа товщиною до 2 мм. Встановлення таких люків відбувається за участі спеціалістів, які мають ліцензію на специфічний вид робіт. Встановлювати протипожежні двері та люки самостійно в громадських місцях заборонено та тягне за собою стягнення штрафів. У разі виникнення надзвичайної ситуації, конструкція, встановлена самостійно, може не відповідати технічним параметрам та призвести до непоправних наслідків.

 

Протипожежні люки: особливості конструкції та використання

 

Конструкційно протипожежні люки являють собою металеву коробку з дверцятами, які фіксуються до неї за допомогою спеціальних петель. Залежно від призначення вони можуть бути виконані з одного або двох стальних листів. У другому випадку між ними розташовується спеціальний ущільнювач, завданням якого є стримання високої температури під час пожежі. Виготовлення конструкції відбувається з холоднокатаного листа металу та гнутого профілю.

Важливу роль у ступені вогнестійкості вогнетривкої конструкції відіграє термострічка, яка розташована по периметру самого люка. Цей незамінний елемент допомагає стримати дим та запобігає його проникненню до приміщення. Стрічка виготовляється з матеріалу, який під дією високої температури розширюється та заповнює всі мікротріщини, не допускаючи розповсюдження продуктів горіння. 

На сьогодні в продажу можна підібрати люки з вентиляційною сіткою або без неї. Можна замовити конструкцію на замкові чи засувці. Залежно від призначення люки бувають одностулкові та двостулкові.

 

Як обрати протипожежний люк на горище

 

Плануючи придбати протипожежний люк варто звернути увагу на ступінь вогнестійкості. Найбільш популярними вважаються моделі, які затримують вогонь близько 30 хвилин. 

Також при виборі необхідно розібратися з розмірами люка. Саме цей параметр повинен бути зазначений в проєктній документації на будівлю.  Протипожежні люки на горище оснащуються міцною та надійною фурнітурою, яка не деформується під впливом високих температур та відмінно виконує свою функцію. Сьогодні можна замовити моделі з замками, якими можна керувати з пульта управління або спеціального охоронного пункту. Така фурнітура зводить до нуля можливість заклинювання полотна під час виникнення надзвичайної ситуації.

Більшість моделей зовні покриті порошковою фарбою білого чи сірого кольору. За необхідності поверхня покривається кольором в тон інтер'єра приміщення. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner