Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Яких типів бувають протипожежні двері

Яких типів бувають протипожежні двері

Якісні протипожежні двері повинні стримувати вогонь та дим певний час, забезпечуючи рятівникам можливість евакуації людей з приміщення. Тому до їх вибору необхідно ставитися з усією відповідальністю. З їх допомогою можна затримати розповсюдження вогню та убезпечити майно до приїзду рятувальників. Серед величезного асортименту рішень можна підібрати модель, яка буде повністю задовольняти вимоги згідно з вимогами проєкту. Далі розглянемо, яких типів бувають пожежостійкі двері та як їх вибрати.

Якісні конструкції обов'язково повинні мати сертифікати відповідності міжнародним стандартам якості. Таким чином конструкція успішно пройшла відповідні діагностики та перевірки високою температурою. Двері варто придбати напряму від виробника з офіційною гарантією, адже від їх якостей залежить безпека перебуваючих у приміщенні та цілісність майна. До того ж двері від виробника мають приємну вартість.

 

Яких типів бувають протипожежні двері

 

Сьогодні в продажу можна придбати різні протипожежні двері. Яких же типів вони бувають? В першу чергу, згідно з документацією кожної моделі їй присвоюється клас вогнестійкості. Конструкція маркується літерами EI та цифровими показниками, які вказують на період часу за який вони здатні стримувати вогонь та дим без втрати первісних характеристик. Цього часу має бути достатньо для того, щоб рятувальники виконали свою задачу. Перша літера вказує на здатність дверного полотна утримувати свою цілісність та не деформуватись під впливом вогню, друга ж вказує на можливість утримання теплоізоляційних характеристик.

Кожен об'єкт, підприємство або заклад встановлює такі двері згідно з проєктною документацією. 

До того ж, при встановленні враховується їх цільове призначення. Існують двері зовнішні та внутрішні. 

За ступенем вогнестійкості протипожежні двері підрозділяються на три типи. Конструкції першого типу здатні витримувати температурний вплив протягом 30 хвилин та маркуються EI30. Таким чином можна придбати моделі з можливістю утримувати вогонь протягом 30 та 60 хвилин. Відповідно вони мають ступінь захисту другий та третій.

 

Які краще придбати пожежостійкі двері

 

Найбільше популярні є сталеві протипожежні двері. Це ідеальне рішення для навчальних закладів, дитячих садочків, торгівельних центрів та інших приміщень, в яких перебуває значна кількість людей. Зазвичай, встановлюються конструкції з показниками EI60 та EI90. Такі двері мають багатошарову складну конструкцію, всередині якої розташований негорючий наповнювач. Фурнітура дверей обов'язково виготовлена з міцного матеріалу, стійкого до впливу високої температури.

В багатьох медичних установах частіше за все відбувається монтаж дерев'яних протипожежних дверей за класом вогнестійкості EI30 та EI30. Інструкції такого типу також мають багатошарову конструкцію з наповнювачем. Також зустрічаються моделі з цільної деревини, яка просочена спеціальним засобом.

В деяких закладах, таких, як спортивні зали чи лабораторії встановлюються скляні конструкції, які виготовляється з міцного алюмінієвого профілю та багатошарового скла.

 

Протипожежні двері та їх маркування

 

Під час вибору протипожежних дверей варто звернути увагу на буквені позначки, за якими можна визначити технічні характеристики моделі. Протипожежні металеві двері мають позначку ДМП, дерев'яні вогнестійкі двері маркуються літерами ДДП.

Іноді буває так що в абревіатурі присутня буква «Л» або «П». Також може стояти поруч цифра, яка вказує на кількість стулок. Літери свідчать про половинки — ліву та праву.

Ознайомившись з типами дверей та їх маркуванням можна розібратися у видах конструкцій.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner