Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Куди повинні відкриватися двері з пожежної безпеки

Куди повинні відкриватися двері з пожежної безпеки

Головною функцією протипожежних дверей є стримування поширення диму і вогню під час виникнення надзвичайної ситуації. Вони є важливим елементом протипожежної безпеки, а їх встановлення довіряють лише фахівцям, які мають ліцензію на певний вид робіт. Протипожежні двері встановлюють в громадських місцях, у квартирі, в будинку та підприємствах. Про те, як повинні відкриватися двері та в яку сторону, поговоримо далі. Адже це важливий нюанс, який необхідно враховувати під час монтажу. Куди повинні відкриватися двері і яким чином бути встановленими - прописано в проєкті.

Якісні конструкції варто обирати лише напряму від виробника, який на свій товар надає офіційну гарантію та сертифікати відповідності міжнародним вимогам. Таким чином можна придбати якісні протипожежні двері без переплат та насолоджуватись тривалим терміном їх експлуатації.

 

В яку сторону повинні відкриватися пожежні двері у квартирі

 

Гарантом безпеки у квартирі є протипожежні двері. В яку ж сторону повинні відкриватися пожежні двері? Їх неправильна установка може призвести до серйозних штрафів, а в гіршому випадку неможливо буде евакуюватися з приміщення, що потягне за собою невиправні наслідки. Під час виникнення надзвичайних ситуацій в людей може виникати панічна атака, тому в критичний момент вони повинні стати надійним помічником під час порятунку.

Згідно з нормами пожежної безпеки та встановленими правилами важливо, щоб двері у квартирі відкривалися назовні. Таким чином можна уникнути штовханини під час переміщення людей в екстремальній ситуації. Протипожежні двері у квартирі мають відкриватися всередину більшої кімнати або коридор. Таким чином можна прискорити евакуацію в разі загоряння.

Важливо пам'ятати, що під час установки не можна змінювати напрямок відкривання конструкції в разі, якщо вони перешкоджають екстреному виходу з  сусідніх помешкань. В цьому разі вихід з суміжної квартири може бути заблокований, що може призвести до непоправних наслідків. Тому у більшості випадків встановлюють двері, які відкриваються всередину квартири. Таким чином не буде перекритий шлях сусідам.

 

Як повинні відкриватися пожежні двері в громадських місцях

 

Щоб швидко та ефективно вивести людей в громадських місцях пожежні двері повинні відкриватися назовні. Цей нюанс коригується за допомогою норм, прописаних в проєкті будівлі. До того ж варто врахувати, що розмах полотна дверей повинен бути не менше 1 м. Таким чином, за ними не повинно бути зайвих меблів чи конструкцій, які б перешкоджали повноцінній евакуації людей. Якщо полотно розташовано посередині стіни, то його зручно відкривати зі сторони вимикача. Таким чином можна швидко ввімкнути світло за необхідності.

Якщо це офіс, то встановлення протипожежних дверей регламентується згідно з площею приміщень загального планування, враховується кількість співробітників. Якщо в приміщенні працює понад 15 осіб, згідно із нормами правил протипожежної безпеки України вогнестійкі двері повинні відкриватися назовні. Також ці правила враховуються при встановленні протипожежних дверей на сходах, евакуаційних виходах та інших приміщеннях, які призначені для екстреної евакуації. Двері всередину в офісах можуть відкриватися лише в крайньому разі, коли коридор занадто вузький або відбувається перешкоджання відкриванню інших дверей.

 

Куди повинні відкриватися пожежні двері в приватному будинку

 

Рівно як і в квартирі, в приватному будинку протипожежні двері мають відкриватися назовні. Куди ж повинні відкриватися двері? Серед величезного асортименту протипожежних конструкцій ідеальним рішенням стануть суцільні та одностулкові моделі. Варто зазначити, що глухі двері не мають вставок, що підвищує їх стійкість до впливу вогнем.

Одностулкові двері швидше відкриваються, виключається ризик заклинювання другої стулки під час екстремальної евакуації.

Згідно з правилами пожежної безпеки встановлення протипожежних дверей у приватному домоволодінні не регламентується і лежить повністю на плечах власників оселі. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner