Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

В яких приміщеннях обов'язково встановлюються протипожежні двері

В яких приміщеннях обов'язково встановлюються протипожежні двері

До системи протипожежної безпеки будь-якого закладу приватного підприємства одним з елементів є протипожежні двері. Вони допомагають зменшити розповсюдження полум'я та захистити майно і перебуваючих в приміщенні. Також до цієї категорії відносяться протипожежні перегородки. Про те, в яких закладах протипожежні двері встановлюються в обов'язковому порядку, поговоримо далі.

Щоб придбати якісну конструкцію варто звернутись в компанію, яка реалізує продукцію напряму від виробника та має на конструкції офіційну гарантію. Таким чином можна перестрахуватися та отримати якісні протипожежні двері, які відповідають міжнародним нормам та стандартам. Такі конструкції також повинні мати сертифікати якості. Завдяки технічним характеристикам в екстремальній ситуації вони здатні повною мірою протистояти високій температурі.

 

Де встановлюються протипожежні двері в обов'язковому порядку

 

Встановлення протипожежних дверей відбувається згідно з регламентом та проєктною документацією. Законодавча база цієї галузі постійно контролюється та вдосконалюється, тому у сучасному будівництві це питання є надважливим та актуальним завжди.

Призначенням конструкції є обмеження розповсюдження вогню до інших приміщень або суміжні поверхи. Згідно з регламентом під час реконструкції чи будівництва приміщень протипожежні двері встановлюються в житлових багатоквартирних будинках у випадку, коли в проєкті є складські приміщення.

 

 

В обов'язковому порядку конструкції такого типу встановлюються в закладах медичного спрямування, школах, дитсадочках, будинках культури та спортивних клубах. Загалом там, де постійно є велике скупчення людей.

До того ж їх встановлюють в складських приміщеннях та виробничих цехах, де існує підвищений ризик створення надзвичайної ситуації, пов'язаної з вогнем. Протипожежні двері є обов'язковим елементом входів та виходів евакуаційного типу, горищ та підвалів. Це обов'язкова конструкція в електрощитовій, вентиляційній шахті чи колодязі. Сам список місць може бути розширений, зважаючи на доповнення у законодавстві. Таким чином створюються умови для мінімального пошкодження майна та травмування перебуваючих в закладі.

 

Протипожежні двері: вимоги до конструкцій

 

 

Кожна модель протипожежних дверей має відповідати певному рівню пожежної небезпеки, що дає можливість спеціалістам визначити їх тип та встановити в приміщеннях різного призначення.

Для приміщень окремого призначення встановлюють протипожежні двері, які мають особливу конструкцію та здатні витримувати значне навантаження протягом 90 хвилин. Вони маркуються літерами «EI», біля яких розташований індекс з періодом часу, протягом якого конструкція не втрачає первісних характеристик та стримує вогонь і дим. 

Згідно з регламентом для приміщень з меншим ризиком займання встановлюються моделі з індексом ЕІ 60 та ЕІ 30 відповідно. Ступінь пожежної небезпеки визначається на стадії розроблення проєкту будівлі. При цьому враховується її призначення, кількість поверхів та матеріали, які задіюються при будівництві.

 

Які вимоги висуваються до монтажу та експлуатації протипожежних дверей

 

Варто зауважити, що встановлення протипожежних конструкцій повинно виконуватись фахівцями компанії, яка має ліцензію на встановлення певного типу робіт. Самостійний монтаж протипожежних дверей заборонений, оскільки можна пропустити один або декілька нюансів, що може спричинити трагедію у подальшому. 

 

 

Кожна модель має паспорт, в якій вказані всі основні характеристики та технологічні особливості конструкції. Наявність сертифіката свідчить про успішне проходження протипожежних конструкцій діагностичних тестувань. Двері піддаються дії високою температурою, та протягом певного періоду часу фахівці визначають період, за який вони не втрачають своїх експлуатаційних характеристик та здатні грати роль перепони. Якісні протипожежні двері мають стійку до вогню фурнітуру, яка не створює перешкод навіть під час дії високих температур.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner