Як маркуються протипожежні двері
Запобігти поширенню пожежі та диму під час виникнення екстремальної ситуації можна, встановивши у приміщенні протипожежні двері. Вогнетривкі конструкції є обов'язковими в закладах громадського харчування, медичних установах та інших місцях, де необхідно забезпечити цілісність майна та зберегти життя людей. Протипожежні двері обирають відповідно до класу безпеки та відповідним маркуванням.
Важливим фактором під час вибору вогнетривкої конструкції є наявність сертифікатів відповідності та офіційної гарантії від виробника. Тому двері краще замовити від виробника напряму. Таким чином вдасться отримати оригінальну конструкцію без переплат, яка буде комфортною у використанні та виконає свою функцію відмінно у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Протипожежні двері та їх класифікація
При виборі протипожежної конструкції в першу чергу необхідно визначитися за їх типом, оскільки за призначенням вони бувають зовнішніми, внутрішніми та технічними. До того ж існують певні ступені вогнестійкості, які є їх головними характеристиками. Граничні показники визначаються в процесі випробувань та позначаються по часовій шкалі у хвилинах.
Маркування відбувається латинськими буквами «Е» та «І». Перша буква вказує на термін, протягом якого конструкція буде зберігати первісні характеристики під впливом високої температури. Друга буква свідчить про можливість стримання нею диму та рівень теплоізоляції. Двері, які здатні утримувати вогонь протягом 30 хвилин належать до першого ступеня вогнестійкості. Конструкції, показник яких збільшений до 60 хвилин належать до другого ступеня. Також можна обрати пожежні двері, які здатні утримувати вогонь протягом 60 хвилин. Саме цей час є граничним, після чого наступає псування виробу та втрата ним його характеристик.
Як маркуються протипожежні двері за технічними параметрами
Відзначити технічні параметри вогнетривкої конструкції можна, звернувши увагу на певне маркування. Протипожежні двері у складі маркування містять великі літери.
Загальною позначкою є літера «Д», яка позначає власне саму конструкцію. До неї можуть бути додані інші літери. Наприклад, «П» і «Л» свідчать про сторону, в яку відкриваються стулки. В маркуванні зустрічаються такі позначки:
-
двері утеплені (ДУ);
-
двері глухі (ДГ);
-
двері технічні (ДТ);
-
двері металеві протипожежні (ДМП);
-
двері дерев'яні протипожежні (ДДП);
-
двері вологостійкі (ДВ).
До літер можуть також додаватися і цифри, що означає кількість стулок. Крім різних позначок на виріб часто компанія додає свою назву.
Протипожежні двері: особливості встановлення за класом вогнестійкості
Варто зазначити, що протипожежні двері з класом вогнестійкості ЕІ30 встановлюються в будівлях масового скупчення людей за відсутності легкозаймистих речовин. Цього часу достатньо для евакуації людей в готелях чи на складі.
Більш посиленою конструкцією з вищим індексом утримання вогню оснащуються моделі з маркуванням ЕІ 60. На відміну від вищевказаного варіанту тут присутній товстіший шар металу та товщина корпусу. Таким чином можна гарантувати безпеку в приміщеннях з високим ризиком займання. Зокрема це газорозподільчі станції, промислові об'єкти та житлові будинки, де на перших поверхах розташовуються торгові павільйони.
Орієнтуючись на значення абревіатури, яка полегшує визначення вогнетривкої конструкції, можна легко та просто отримати потрібну інформацію та обрати певну модель протипожежних дверей. Тому на цей нюанс варто звернути свою увагу та ретельно розібратися з ним, що допоможе у виборі потрібної конструкції без необхідності консультації фахівця.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні