Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Хто має право на монтаж протипожежних дверей

Хто має право на монтаж протипожежних дверей

В багатьох будівлях житлового та нежитлового типу встановлення протипожежних дверей є обов'язковою вимогою. При цьому важливо не тільки підібрати двері правильно, але й встановити їх згідно з вимогами в документації. При цьому згідно з проєктною документацією підбираються двері певного типу, звертається увага на їх маркування. Всі ці нюанси враховуються для забезпечення цілісності майна та перебуваючих в приміщенні.

Якісні протипожежні двері можна замовити на сайті інтернет-магазину, де компанія займається реалізацією продукції напряму від виробника. Таким чином можна отримати оригінальну продукцію без переплат. До того ж на вогнетривкі конструкції мусить бути гарантія від виробника та сертифікат якості, який засвідчує успішне проходження конструкцією ряду випробувань.

 

Які існують вимоги до встановлення протипожежних дверей

 

Встановлення протипожежних дверей відбувається згідно з вимогами документації, а їх виготовлення по ГОСТ. Виробники виготовляють конструкцію згідно з нормативними актами. 

Регламентуючись вимогами ГОСТ дозволяється монтаж вогнетривких дверей із скла заліза чи деревини. Варто пам'ятати, що вага двостулкових моделей може досягати 100 кг, що свідчить про необхідність посилення рами та ретельність перевірки їх установки.

В більшості випадків монтаж протипожежних конструкцій відбувається, оглядаючись на положення відомчих документів МНС, оскільки саме ця структура має пряме відношення до ліцензування організацій, що займаються таким видом робіт. 

Під час роботи майстри дотримуються певних правил монтажу, враховуючи кожну дрібницю. Невід'ємним елементом всієї конструкції є поріг, який може бути врізним або накладним. Окрім того, двері повинні бути оснащені якісним доводчиком, який відповідає за щільність притвору. 

 

Протипожежні двері та документація

 

На кожну модель вогнетривких конструкцій має бути сертифікат відповідності та паспорт. Перший документ засвідчує відповідність вимогам безпеки та підтверджує проходження моделлю ряду тестувань у складних умовах.

Сертифікат має єдину форму. Варто зазначити, що паспорт без нього втрачає вагу, тому монтування протипожежних дверей стає неефективним. У паспорті засвідчено ряд параметрів та вимоги до експлуатації конструкції. Маючи ці два документи можна бути впевненим у відмінних експлуатаційних характеристик моделі.

 

Хто має право встановлювати протипожежні двері

 

Як було вже зазначено вище, встановлення протипожежних дверей відбувається за участі спеціальної компанії досвідченими фахівцями. До того ж компанія повинна мати ліцензію, яка дозволяє їм виконувати цю процедуру. Самостійна установка вогнетривких конструкцій заборонена та рахується за порушення. Їх правильне встановлення забезпечує зручність під час експлуатації та забезпечення виконання ними функцій у разі виникнення екстремальної ситуації.

Перед самою процедурою на об'єкт виїжджають фахівці та оцінюють стан дверного отвору. За необхідності усувають можливі дефекти та ведуть підготовчі роботи. Після цього майстри переходять до етапу встановлення рами, знімаючи її з полотна та вставляючи коробку в проріз. В процесі роботи майстри ретельно слідкують за станом термоактивного ущільнювача, який розміщений по периметру конструкції. Важливо виключити мінімальні пошкодження. Сама коробка встановлюється за допомогою клинків, оброблених вогнезахисним засобом.

Після встановлення коробки майстри уважно перевіряють функціональність замків та ручки. Ключ повинен обертатися легко без зусиль. Для заповнення проміжків між стіною та рамою використовують протипожежну піну.  

В результаті протипожежні двері мають безперешкодно відкриватися в напрямку евакуації людей з приміщення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner