З чого складаються протипожежні двері
Невід'ємною складовою протипожежної системи є вогнетривкі двері. Це протипожежні конструкції, які перешкоджають проникненню вогню та диму до приміщень. На ринку можна зустріти різні типи та види дверей, які здатні витримувати температурний вплив певну кількість хвилин. Їх встановлюють в нежитлових приміщеннях, громадських закладах та приватних будинках. Про те, з чого вони складаються та які матеріали при цьому використовуються піде мова далі.
Щоб придбати якісні протипожежні двері варто звернутися до компанії, яка займається реалізацією продукції від виробника. Таким чином товар має офіційну гарантію та пройшов відповідну сертифікацію. Якісні двері мають відповідати вимогам міжнародних стандартів та норм і реалізуватись з паспортом.
Вимоги до виготовлення протипожежних дверей
Якісні протипожежні двері виготовляються згідно з держстандартом, який висуває до них ряд певних вимог. В обов'язковому порядку вони піддаються ряду тестувань та випробовувань, по успішному проходженню яких на конструкцію видається сертифікат відповідності. Такі двері мають якісну фурнітуру, виготовлену з міцних вогнетривких матеріалів та не деформуються внаслідок температурного впливу.
Існують дерев'яні та металеві протипожежні двері. Перші мають більшу популярність та виконані з металевих листів з певною товщиною, між якими розташований негорючий ізоляційний матеріал. Дерев'яні ж, своєю чергою виготовляються з міцної деревини, яка оброблена негорючим засобом. Зрідка встановлюють двері із загартованого скла.
Протипожежні двері: матеріали та особливості виробництва
Металеві протипожежні двері можуть бути глухими або оснащені вставкою з вогнетривкого скла, яка займає не більше 25% поверхні конструкції. Їх встановлюють для середніх за розміром отворів та оснащують спеціальним замком і доводчиком. Важливу роль в запобіганні розповсюдженню диму та вогню в конструкції відіграє якісний ущільнювач та протипожежна стрічка.
Варто зазначити, що протипожежні двері можуть бути виготовлені із загартованого скла та деревини. Останні складаються з міцного дерева, яке зовні може бути оформлене шпоном, МДФ чи іншим матеріалом. Обов'язковою складовою конструкції є спеціальний замок із засувкою, оснащений натискною ручкою.
Протипожежні двері виготовляються строго із регламентом, тому їх не можна замовити за індивідуальними кресленнями.
Протипожежні двері: все про фурнітуру
Всі протипожежні двері обладнані дверними доводчиками, які є незамінною складовою конструкції. Це можуть бути зовнішні або внутрішньодверні елементи із ковзною або важільною тягою. Їх головною функцією є вчасне закриття дверного полотна та забезпечення ним захисту. Доводчики також виготовляються з вогнестійких матеріалів, тому вони не втрачають своїх якостей під час екстремальних умов.
Для двостулкових дверей встановлюється регулятор почергового закривання. Система спочатку закриває пасивну стулку і потім активну.
Крім того, протипожежні двері оснащуються порогами. Найзручніші в експлуатації автоматичні конструкції, які виконують функцію звукоізоляції, запобігають проникненню диму та шуму в приміщення. Їх монтують у дверне полотно або з однієї зі сторін.
Невід'ємним елементом протипожежних дверей є вогнетривкі замки, які не змінюють своєї форми та властивості під час впливу температурою. У комплекті до них зокрема йде натискна ручка та спеціальні вогнетривкі накладки. Для протипожежних дверей також встановлюється система відчинення дверей «антипаніка», яка являє собою невелику конструкцію, при натисканні на яку двері швидко відчиняються, забезпечуючи евакуацію. Зокрема їх встановлюють на дверях, розташованих в громадських місцях.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні