Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чи можна свердлити протипожежні двері

Чи можна свердлити протипожежні двері

Одним з елементів протипожежної системи є вогнетривкі конструкції, головною функцією яких є ізоляція вогнища та диму і перешкоджання їх проникненню в інші приміщення. Протипожежні двері в Україні виготовляються згідно з міжнародними нормами та стандартами. Не менш важливим етапом під час їх встановлення є дотримання важливих правил та вимог, про що і піде мова далі. Адже від цього нюансу залежить цілісність майна в приміщенні та життя перебуваючих в ньому.

Якісні протипожежні двері варто замовляти напряму від виробника, що дає можливість придбати оригінальну конструкцію без переплат. До того ж двері повинні мати сертифікати якості та гарантію. Така конструкція буде тривалий час виконувати свою функцію не втрачаючи первісних характеристик.

 

Протипожежні двері: умови та нюанси монтажу

 

Варто розуміти що протипожежні двері можуть встановлювати тільки фахівці, які мають ліцензію на цей вид робіт. Тільки досвідчені спеціалісти, задіюючи при цьому ряд спеціальних інструментів, можуть встановити вогнетривку конструкцію згідно з правилами, вказаними в документації.

Під час установки необхідно дотримуватися ряду норм та стандартів, не пропускаючи жодного. Згідно з будівельними нормами конструкція має бути встановлена таким чином, щоб утворювався безперешкодний прохід, який сприятиме повноцінній евакуації людей та рятувальників з ношами. Після монтажу пожежний інспектор має ретельно перевірити роботу та прийняти її або відхилити. Згідно з ГОСТом монтаж має виконувати підрядник, досвід роботи в цій сфері якого має бути не менше шести років.

 

Чи можна встановлювати протипожежні двері самостійно

 

Встановлення вогнетривкої конструкції самостійно заборонено. На етапі складання конструкції встановлюється вогнетривка фурнітура, тому виконувати якісь маніпуляції під час встановлення дверей, а тим паче свердлити, забороняється. Після встановлення двері повинні максимально щільно прилягати до коробки, а сам монтаж виконується строго відповідно до протоколу за наявності спеціальної документації.

Протипожежні двері оснащені доводчиком, який забезпечує самостійне закривання дверей. Конструкційно вони всередині повинні мати ущільнювальну піну, яка розрахована на вплив високої температурою. 

В таких конструкціях використовуються спеціальні вогнетривкі замки, які запобігають деформуванню дверного полотна під час температурного впливу. При сильному нагріванні замка він не збільшується в розмірах, що запобігає заклинюванню конструкції під час аварійної ситуації. До того ж як додатковий захист вони оснащені вогнетривкими накладками. Монтаж замка виконується на етапі збірки дверей фахівцями.

 

Де встановлюються протипожежні двері

 

В обов'язковому порядку протипожежні двері встановлюються в закладах та місцях, де існує ймовірність загоряння. Це можуть бути нежитлові приміщення типу медичних закладів, шкіл чи дитячих садочків. В житлових будинках пожежні двері також встановлюються згідно з документацією у разі, якщо висота будівлі понад 50 м.

Варто зазначити, що вогнетривкі конструкції обов'язково встановлюються на кухнях громадського харчування та складах з легкозаймистими матеріалами. Згідно з документацією їх монтаж має обов'язковий характер для складів з особливо цінними речами чи документами. Шахти, ліфти та наскрізні коридори також оснащуються такими дверми. Також до цієї категорії відносяться котельні, електрощитові, аварійні та евакуаційні виходи. 

Якісні протипожежні двері встановлені фахівцями, є запорукою збереження життя та майна.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner