Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Які показники характеризують вогнестійкість протипожежних дверей

Які показники характеризують вогнестійкість протипожежних дверей

В приватних будинках та громадських закладах протипожежні двері допоможуть втримати розповсюдження полум'я по приміщенню та гарантувати безпеку перебуваючих в оселі чи офісі. Тому їх якість має бути на вищому рівні. Вогнестійкість дверей це показник конструкційних елементів, які зберігають свою цілісність протягом певного періоду часу під впливом високої температури та диму. Про те, якими мають бути протипожежні двері та яким критеріям вони повинні відповідати, поговоримо далі.

Якісні протипожежні двері варто придбати тільки напряму від виробника. Таким чином можна отримати сертифіковану конструкцію без переплат. До того ж на якісний товар завжди є гарантія від виробника. Таким чином можна бути впевненим в їх відмінних експлуатаційних властивостях.

 

Як маркують пожежні двері

 

Існують граничні показники вогнестійкості конструкцій, які присвоюються їм в ході тестувань та випробувань. Вони позначаються у вигляді англійських літер та цифр, які несуть в собі певне значення. Пожежні двері маркуються літерою «Е», яка вказує на час у хвилинах, який конструкція може витримати під впливом температури, не втрачаючи експлуатаційних властивостей.

Також в абревіатурі можна зустріти літеру «І», яка вказує на час, протягом якого дверне полотно буде здатне утримувати полум'я та запобігати його розповсюдженню по приміщенню. В маркуванні зустрічається і літера «W», яка свідчить про період, протягом якого затримується теплова радіація.

Також варто зазначити маркування дверей літерою  «S», що відповідає за кількість хвилин, протягом яких пожежні двері здатні утримувати газоподібні продукти горіння.

 

Як випробовуються пожежні двері на вогнестійкість

 

Однією з головних частин сертифікації вогнетривкої конструкції є випробування. Пожежні двері піддають термічному впливу та визначають час у хвилинах протягом якого конструкція утримує первісні характеристики.

Модель фіксують у спеціальній печі згідно з правилами документації та піддають її термічному впливу. В результаті виявляється проміжок часу, протягом якого двері не втратили характеристик та теплоізоляційних властивостей.

Більшість сучасних дверей позначаються буквами «ЕІ», що відповідає за цілісність та теплоізоляційні характеристики. Цифра поруч вказує на кількість хвилин, за які конструкція залишається цілісною.

 

Яким критеріям повинні відповідати протипожежні двері

 

Варто пам'ятати, що всі пожежні двері повинні мати сертифікат відповідності міжнародним стандартам якості. Це офіційний документ, в якому підтверджується клас вогнестійкості конструкції. Він оформлюється та надається виробником після проведення ряду тестувань. В сертифікаті зазначається відповідність дверей затвердженим нормам та маркуватися.

Згідно з законом клієнт має право отримати на руки під час покупки паспорт на виріб та копію сертифіката.

Серед асортименту протипожежних дверей попит мають металеві конструкції, які виготовляються з тонколистової сталі, а всередині вони мають наповнення з вогнетривкого матеріалу. Щоб запобігти проникненню крізь двері диму по периметру конструкції приклеюють спеціальний ущільнювач та протипожежну стрічку.

 

Де встановлюються протипожежні двері

 

Варто пам'ятати, що протипожежні двері мають бути встановлені в ряду певних закладів та приміщень згідно з проєктною документацією. Вогнетривкі двері встановлюються на шляхах евакуації, в машинних відділеннях та технічних приміщеннях з електростаткуванням. Ними мають бути оснащені й запасні виходи, сходові клітини в школах та дитячих садочках.

До того ж протипожежні двері можуть бути встановлені в місцях, де необхідно зберегти цінне майно та організувати безпечну евакуацію людей з приміщення у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner