Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як встановити протипожежні двері

Як встановити протипожежні двері

До протипожежних дверей висувається чимало вимог, які стосуються не лише конструктивних особливостей та якості матеріалів, а й правильності встановлення. Монтаж протипожежних дверей може виконуватися виключно ліцензованими компаніями, які мають необхідне обладнання та штат майстрів.

 

Основні вимоги до встановлення протипожежних дверей

 

  • Безпосередній монтаж протипожежних дверей виконується перед оздоблювальними роботами після завершення будівельно-монтажних робіт.

  • При монтажі забороняється приварювати коробку до металевих конструкцій дверного отвору стиковими швами.

  • На двері заборонено надавати ударні навантаження та проводити рихтування.

Якщо встановлення дверей передбачається в старий отвір, його попередньо очищають від штукатруки та фарби. Метод встановлення «в отвір» рекомендується використовувати у випадках, коли проводиться монтаж із дверною коробкою без лиштви. Двері фіксують точно по центру, рівномірно розподіляючи простір між коробкою та отвором. За допомогою відвісів з боку петель вирівнюють стійку коробки. У торці просвердлюють отвори під анкера та закріплюють короб. Після фіксації двері відчиняють і регулюють зазор.

Метод встановлення «в наклад» використовується для дверних коробок з металевою лиштвою. Монтаж проводять із зовнішнього боку отвору. Дверну коробку вставляють в отвір до упору металевої лиштви в стіну. Простір, який утворюється, між отвором і коробкою ділять навпіл. Подальша установка протипожежних дверей даним методом відбувається аналогічно методу «в отвір».

Зверніть увагу, що при монтажі протипожежних дверей першим етапом встановлюють петлеву стійку з боку робочої стулки, а потім — стійку з боку неробочої стулки. На завершення виконують заповнення отворів та зазорів спеціальною вогнестійкою піною.

 

Норми встановлення протипожежних дверей

 

Монтаж протипожежних дверей повинен проводитись на анкерні болти діаметром не менше 10 мм. Відстань між сусідніми болтами не повинна перевищувати 700 мм.

Блок фіксується симетрично центральної вертикалі, максимальне припустиме відхилення — 3 мм. Похибка по горизонтальній та вертикальній лінії — не більше 1,5 мм на кожні 1000 мм довжини.

Найчастіші помилки монтажу протипожежних дверей полягають у використанні заповнювальних матеріалів, які не мають необхідного ступеня вогнестійкості, а також у неправильному знятті вимірів. Якщо отвір значно більший за дверний короб, двері втрачають свої протипожежні властивості, допустима різниця — 20 мм. Перекоси при встановленні виникають через сильну затяжку анкерів. Затягуйте болти по черзі на 1-1,5 оберти.

 

Допуск до встановлення протипожежних дверей

 

Протипожежні двері повинні мати сертифікат відповідності та паспорт, що підтверджує ступінь вогнестійкості. Однак і встановленням таких дверей можуть займатися виключно ліцензовані компанії.

Для отримання ліцензії необхідно надати документи, які підтверджують кваліфікацію майстрів (освіта, стаж роботи, проходження підвищення) та наявність необхідного обладнання.

Після встановлення дверей видається акт, який має містити таку інформацію: найменування замовника, фізична адреса об'єкта, місце встановлення, тип, модель, ступінь вогнестійкості та заводський номер дверей, заповнення отвору. Також вказуються дати виконання монтажу та дані ліцензії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner