Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Які документи мають бути на вогнетривкі двері

Які документи мають бути на вогнетривкі двері

Металеві протипожежні двері, які реалізуються на території України, встановлюються у комерційних, громадських та виробничих приміщеннях, мають проходити обов'язкову сертифікацію. Документ, який видається після проходження, підтверджує, що конструкція відповідає заявленим технічним параметрам та категорії вогнестійкості.

 

Основні документи для металевих протипожежних дверей

 

Одним із основних документів є сертифікат відповідності нормам пожежної безпеки. Цей документ видається виробу або серії лише після проходження випробувань, та має єдину форму для всіх виробників.

У сертифікаті відповідності фіксуються конструктивні особливості протипожежних дверей та її технічні параметри. Наявність сертифіката — це гарантія того, що перед вами воістину протипожежні двері із зазначеною вогнестійкістю. Двері, які не мають сертифіката відповідності, не допускаються до встановлення та експлуатації.

Металеві протипожежні двері, крім сертифіката відповідності, повинні мати паспорт, який надається безпосередньо виробником. На відміну від сертифіката, паспорт не має встановленої єдиної форми, може відрізнятися змістом. Зверніть увагу, що паспорт вважається дійсним документом тільки за наявності сертифіката відповідності.

 

Додаткові документи на протипожежні двері

 

До додаткових документів належить копія ліцензії на виробництво протипожежних дверей. Вона надається безпосередньо компанією-виробником. Також при покупці ви маєте право запросити звіт про випробування, в якому будуть вказані докладні параметри вогнестійкості.

Маркування безпосередньо на дверному полотні повинно відповідати параметрам, зазначеним у паспорті та сертифікаті. Якщо металеві протипожежні двері були випущені поза Україною, у маркуванні додатково вказується країна-виробник.

 

Як отримати сертифікат на протипожежні двері

 

Видача сертифіката здійснюється після проведення випробувань у ліцензованій лабораторії. Після подання заявки проводиться відбір зразків.

Безпосередньо при випробуванні оцінюється і фіксується горючість, механічна міцність при нагріванні і без нього, межа вогнестійкості, швидкість поширення вогню поверхнею, час деформації поверхні при дії високих температур, наявність токсичних випарів, ступінь утворення диму при горінні, температура займання. Якщо сертифікація проводиться для серійного випуску, додатково проводять експертизу виробництва.

Отриманий сертифікат відповідності обов'язково повинен містити таку інформацію: найменування компанії-виробника, дату проведення випробувань, назву виробу та порядковий номер зразків, конструктивні особливості металевих протипожежних дверей, характеристики матеріалів, які використовувалися у виробництві, підсумок випробувань та прізвища експертів, які були присутні при них. Під підсумком випробувань розуміють встановлену фактичну межу вогнестійкості та параметри полотна за зміни температури. Після цього двері мають підтверджений клас вогнестійкості.  

Варто зазначити, що ліцензія необхідна і компанії, яка здійснює монтаж протипожежних металевих дверей. Для її одержання необхідно подати документи, які підтверджують компетентність та освіту співробітників, їх стаж роботи, проходження підвищення кваліфікації, наявність необхідного обладнання. За наявності цього документу ви отримуєте гарантію, що двері встановлені з дотриманням встановлених норм і здатні повноцінно виконувати свої захисні функції.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner