Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Де повинні стояти протипожежні двері у школі

Де повинні стояти протипожежні двері у школі

При встановленні протипожежних дверей зі склом в освітній установі особлива увага приділяється класу вогнестійкості, системі «Антипаніка», а також правильності монтажу. Основним регулюючим документом є Наказ №974 від 15.08.2016 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України».

 

Місця встановлення протипожежних дверей зі склом

 

Кількість, тип вогнестійкості дверей визначається площею, конфігурацією та специфікою споруди. Незалежно від вищеописаних факторів, протипожежні двері зі склом встановлюються в коридорах, які з'єднують сходові клітини. Також нормативними документами визначено, що протипожежні двері мають монтуватись в евакуаційних точках та місцях масового скупчення людей. Враховуючи специфіку навчальних закладів до останніх відносяться актові, спортивні зали і столові.

Якщо в школі передбачені кухонні приміщення, котельні, хімічні лабораторії, чередаки та підвали, вони також потребують встановлення протипожежних дверей.

Якщо учбове приміщення складається з окремих секцій, які мають спільні входи, вони також комплектуються протипожежними дверима. Найчастіше дана особливість споруди зустрічається у школах великих площ або у навчальних закладах цілодобового перебування, де передбачено навчальний та спальний корпус.

 

Вимоги до протипожежних дверей зі склом

 

У навчальних закладах допускається встановлення одно- та двопільних протипожежних дверей зі склом. Розмір підбирається в залежності від габаритів отвору. При необхідності розмір полотна збільшується за рахунок вставок зверху та по краях.

Протипожежні двері зі склом, які встановлюються в школі, повинні комплектуватись доводчиком. Найбільш стійкими та надійними вважаються двері, полотна яких виготовлені з холоднокатаної сталі товщиною 1,2-1,8 мм та заповнені базальтовими плитами. Цей матеріал не підтримує горіння навіть при досягненні критичної температури. Ще одна обов'язкова вимога до протипожежних дверей – наявність двох контурів ущільнення, які ефективно стримуватимуть дим.

Протипожежні двері зі склом рекомендується встановлювати в приміщення, в яких перебувають люди (харчовий блок, лабораторії, фойє). Для навчальних закладів допускається монтаж дверей зі склом до 25%. Дуплекс або триплекс скло повинне виготовлятися за спеціальною технологією з проходженням високотемпературного загартування.

Внутрішній простір скла має бути заповнений гелем, який розширюється при підвищенні температури і створює додатковий міцний шар, який затримує вогонь. У протипожежних дверях, які встановлюються в школах, заборонено використання армованого звичайного скла, а також плівок.

Школи — будівлі з високою прохідністю, тому на дверях евакуаційних шляхів повинні встановлюватися системи «Антипаніка», які дозволяють швидко відчинити двері одним натисканням на ручку без використання ключів. Двері з «Антипанікою» завжди відкриті «на вихід».

Для протипожежних дверей рекомендується використовувати порошкове фарбування, яке має антивандальні властивості, стійке до стирання і добре переносить дезінфекцію.

Кожні встановлені протипожежні двері зі склом повинні мати сертифікат відповідності, паспорт і шильдик, який підтверджує клас вогнестійкості і фіксується в заводських умовах безпосередньо на полотні або торці. До встановлення дверей допускаються лише сертифіковані компанії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner