Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як підібрати протипожежні двері

Як підібрати протипожежні двері

Вибір тієї чи іншої моделі протипожежних дверей залежить від місця встановлення та вимог пожежної безпеки. Двері класифікуються за розмірами, кількістю стулок та вогнестійкостю. Останній параметр вимірюється в хвилинах (15, 30, 60) і визначає протягом якого часу конструкція здатна ефективно утримувати розповсюдження диму та вогню, а також зберігати цілісність.

Вибір матеріалу протипожежних дверей

Найбільш ефективними вважаються протипожежні двері, які складаються з двох листів холоднокатаної сталі товщиною від 1,2 до 1,8 мм. Внутрішній простір заповнюють негорючим матеріалом, наприклад, базальтовими волокнами, що містять діоксид кремнію. Такий наповнювач навіть під час досягнення критично високої температури не підтримує горіння. Натуральне дерево з просоченнями та різні ПВХ матеріали значно поступаються сталевим конструкціям у вогнестійкості.

Особливості маркування протипожежних дверей

Кожні протипожежні двері мають сертифікат відповідності, паспорт виробника та шильду, яка підтверджує клас вогнестійкості.

REI визначається в хвилинах:

  • R – втрата несучої здатності, деформація та обвалення конструкції;

  • E – втрата цілісності конструкції, поява тріщин, якими поширюється полум'я;

  • I – втрата теплоізолюючих властивостей.

Протипожежні двері REI 30 встановлюються у вентиляційні камери, ніші для комунікацій та обладнання, склади з негорючими матеріалами, виходи на горище та машинні відділення ліфтів. Вогнестійкість REI 60 буде необхідна на сходових клітинах, коридорах, ліфтах та ліфтових холах, шляхах евакуації, аварійних та евакуаційних виходах.

3 правила вибору протипожежних дверей

  1. При виборі протипожежних дверей звертайте увагу на фурнітуру, вона повинна бути виготовлена з матеріалів, які не деформуються при нагріванні. Це стосується замків, петель, доводчиків та ручок.

  2. Фурнітура, коробка і полотно повинні мати один клас вогнестійкості, інакше конструкція матиме нижчий показник.

  3. При виборі протипожежних дверей зі склом враховуйте, що площа скління має бути не більше 25%. Дуплекс або триплекс повинні мати заповнення спеціальним гелем, який при підвищенні температури розширюється і набуває міцної структури, створюючи додаткову перешкоду вогню.

При покупці протипожежних дверей обов'язково перевірте наявність паспорта, сертифіката відповідності та шильди.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner