Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Які двері вважаються протипожежними

Які двері вважаються протипожежними

Встановлення протипожежних дверей у комерційних, громадських та виробничих приміщеннях є обов'язковим пунктом забезпечення пожежної безпеки. Для маркування «протипожежні» двері повинні мати низку конструктивних особливостей. Саме це питання ми розглянемо нижче.

 

Як визначити протипожежні двері

 

Аналогічно звичайним залізним вхідним дверям протипожежні є порожнистим полотном з двох металевих листів. Рекомендована товщина листа — 1,2-1,8 мм. Внутрішній простір заповнюється негорючим матеріалом, найчастіше це мінеральне або базальтове волокно, яке має високу плотність.

Одна з основних відмінностей протипожежних дверей — наявність двох контурів. Перший надійно захищає від проникнення холодного диму, другий — термопінний від гарячого. При досягненні певної температури стрічка спінюється і закриває собою дрібні щілини.

Для зручності експлуатації, зокрема, евакуації, протипожежні двері встановлюються з відкриттям від себе. Полотно може бути одно-, півтора і двополим залежно від розміщення та розмірів отвору. Додатково в протипожежні двері можуть встановлюватися вентиляційні решітки, такий варіант нерідко зустрічається в серверних та електрощитових. Склопакет протипожежних дверей має займати не більше 25% площі, він дозволяє візуально контролювати те, що відбувається всередині приміщення.

 

З чого роблять протипожежні двері

 

У стандартну комплектацію протипожежних дверей входить короб та полотно. У виробництві використовується сталь із товщиною листа від 1,2 до 1,8 мм. Безпосередньо товщина готових дверей — 50-90 мм. До обов'язкових вимог належить заповнення полотна негорючим матеріалом, встановлення двох контурів ущільнювача та системи «Антипаніка».

Для полотна використовуються листи холоднокатаної сталі. Даний вид сталі більш пластичний і гнучкий, а значить, менш схильний до появи тріщин і деформацій. Для дверей використовується метал гнутого січення, він міцний і водночас легкий. Для виготовлення короба дверей також застосовується гнутий сталевий профіль аналогічної товщини.

Для вогнестійкого заповнення використовують базальтову плиту, яка не підтримує горіння і при нагріванні до критичних температур не виділяє шкідливих речовин. Матеріал має низьку теплопровідність та водопоглинання.

По всьому периметру дверного полотна прокладається вогнетривка стрічка, яка при підвищенні температури розширюється і заповнює щілини. Противодимний ущільнювач запобігає поширенню чадного газу.

Якщо двері мають скляну вставку, використовується дво- або тришарове скло із заповненням гелем. Останній при нагріванні стає непрозорим, спінюється, набирає міцність і не дозволяє наступному скляному шару тріскатися. Гель при нагріванні може ставати мутним або кардинально змінювати колір, наприклад, на чорний.

Як виглядають протипожежні двері

Справедливо сказати, що за зовнішніми ознаками визначити протипожежні двері вкрай складно. Більшість моделей комплектується системою "Антипаніка". Вона представляє собою масивну горизонтальну ручку, яка тримає двері завжди відчиненими «на вихід». Для безперешкодного відчинення дверей досить легко натиснути на ручку.

Кожні протипожежні двері мають сертифікат відповідності та паспорт виробника. Ступінь вогнестійкості відзначається на металевій шильді, яку закріплюють на полотні в заводських умовах. Саме вона і підтверджує протипожежні властивості дверей. Табличка може фіксуватися з торця або зверху полотна.  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner