Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що відрізняє протипожежні двері зі склом від звичайних

Що відрізняє протипожежні двері зі склом від звичайних

Встановлення протипожежних дверей — обов'язковий пункт у забезпеченні пожежної безпеки у громадських, комерційних та виробничих будівлях та приміщеннях. Візуально протипожежні двері мало чим відрізняються від звичайних металевих. Стійкість до деформації під дією високої температури, здатність ефективно стримувати поширення диму та вогню, забезпечувати швидку та безпечну евакуацію людей залежить від внутрішнього наповнення та використаних матеріалів.

 

Як відрізнити протипожежні двері від звичайних

 

Однією з основних особливостей протипожежних дверей, які складно побачити при візуальному огляді, є наявність термоактивної стрічки. Ущільнювач має терморозширювальні властивості, фіксується по всьому периметру полотна.

Стрічка складається з окисленого графіту, який за своїми хімічними властивостями є однією з модифікацій вуглецю. Специфічна шарувата кристалічна структура має відмінні теплоізоляційні та вогнетривкі характеристики. При температурі 130-140 ºС макромолекулярна структура окисленого графіту змінюється, речовина різко спучується, збільшуючись в об'ємі в сотні разів.

Стрічка розширюється і заповнює собою дрібні щілини, тим самим перешкоджаючи розповсюдженню диму та попаданню кисню. Протипожежні двері можуть мати додатковий контур ущільнення. Такі моделі захищають не тільки від диму, а й від чадного газу.

Ще одна особливість — фурнітура, яка встановлюється. На протипожежні двері не встановлюються звичайні замки та петлі, які при нагріванні змінюють геометрію і втрачають будь-яку здатність відчинятися. Протипожежна фурнітура має особливе маркування та сертифікат відповідності. Нерідко на протипожежні двері зі склом встановлюють систему «Антипаніка». Зовні вона є широкою горизонтальною ручкою, при натисканні на яку двері відкриваються. Для її відкривання не потрібні ключі або клямки, «на вихід» такі двері завжди відчинені.

Внутрішня частина дверного полотна наповнюється мінеральною ватою або базальтовою плитою. Обидва матеріали мають дуже низьку теплопровідність, високу теплоємність і стійкість до горіння. Хімічна структура вати руйнується за температури понад 600 ºС, проте навіть у такій ситуації повноцінне горіння не відбувається. На відміну від звичайних дверей, у протипожежних не використовується базальтова кам'яна вата, яка розпадається вже при температурі 300 ºС, пробка та пінопласт.

 

Як влаштовані протипожежні двері зі склом

 

Зовнішня частина протипожежних дверей — холоднокатані сталеві листи гнутого січення. Використання холоднокатаного листового прокату не випадкове. Незважаючи на те, що матеріал не має високої вогнетривкості, він здатний зберігати механічну міцність.

Для коробки використовують суцільнометалевий гнутий профіль складного січення, внутрішній простір полотна та коробки заповнюють базальтовою плитою.

Окремої уваги варте скло, яке використовується в дверях. Воно повинно складатися мінімум з двох загартованих листів скла і внутрішнього простору, заповненого гелем, який терморозширюється. При підвищенні температури прозорий гель спінюється, заповнює всі щілини і створює додаткову перешкоду для вогню.

Для того, щоб двері могли повноцінно виконувати покладені на них функції, всі елементи (полотно, коробка, фурнітура, скло) повинні мати однаковий клас вогнестійкості. Полотно, яке здатне зберігати цілісність протягом 60 хвилин зі скляною вставкою з вогнестійкістю 30 хвилин, втрачає свої властивості через півгодини.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner