Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим повинні бути обладнані протипожежні двері зі склом

Чим повинні бути обладнані протипожежні двері зі склом

Наявність скла в протипожежних дверях дає чимало переваг, зокрема можливість огляду того, що відбувається всередині. Крім того, навіть скло з мінімальною прозорістю збільшує ступінь природного освітлення і робить конструкцію дверей візуально легшою та естетичнішою. Однак для того, щоб вставки скла не знижували ефективність протипожежних дверей, вони повинні відповідати ряду вимог і мати конструктивні особливості.

 

Особливості скла протипожежних дверей

 

Не кожне скло може встановлюватися в протипожежні двері. Склопакет повинен складатися мінімум із двох листів скла, загартованого особливим чином. Простір між ними заповнюється гелем, який має фізико-хімічну стійкість до високих температур. Триплекс передбачає конструкцію з трьох стекол з двома заповненнями гелем, він міцніший і стійкіший за дуплекс.

Зверніть увагу, що класичний триплекс без гелю та армоване скло не можуть встановлюватись у протипожежні двері. Встановлене скло обов'язково повинно мати маркування індексу EIW, який підтверджує його здатність витримувати підвищені температури, а також вказує на час стійкості. Наприклад, маркування EIW60 позначає скло, здатне зберігати цілісність протягом години. Площа скла протипожежних дверей не повинна перевищувати 25%.

Гель усередині скла протипожежних дверей змінює свої фізичні властивості та спінюється при температурі +200 °C. Гелева піна, яка утворюється, твердне і заповнює порожнечі, тим самим створює додаткову перешкоду на шляху вогню.

Піна може ставати непрозорую або радикально змінювати колір на чорний, і тим самим ще більше перешкоджати поширенню вогню. Піна перешкоджає нагріванню другого та всіх наступних стекол. Таким чином вогню доведеться пройти кожен із шарів склопакета, уповільнюючи свій руйнівний вплив.

 

Додаткові вимоги до протипожежних дверей зі склом

 

Протипожежні конструкції зі склом повинні оснащуватися системою «Антипаніка», яка дозволяє відкривати двері одним натисканням на ручку-перекладину. Наявність «Антипаніки» — обов'язкова умова для протипожежних дверей, які встановлюються у місцях масового скупчення та перебування людей (у торгових центрах, аеропортах, стадіонах, вокзалах).

«Антипаніка» на відміну від класичних замків завжди тримає двері відчиненими «на вихід», але при цьому вони зачинені зовні. Для її відкривання не потрібні ключі, повороти замків і клямок, що особливо важливо в умовах поганої видимості через задимленість. Система настільки проста, що дозволяє легко відчинити двері дитині або людині з обмеженими можливостями.

Отже, підбиваючи підсумки, дійсно безпечні і надійні протипожежні двері зі склом повинні бути виготовлені з холоднокатаної сталі з товщиною листа не менше 1,2 мм. Сама ця категорія сталі здатна утримувати форму при довготривалому нагріві. Внутрішній простір коробки та полотна заповнюється негорючим матеріалом, наприклад, базальтовою ватою.

Клас вогнестійкості протипожежних дверей зі склом має підтверджуватись сертифікатом відповідності, паспортом виробника, а також відзначатися на шильді, яка закріплюється у виробничих умовах на полотні. Вогнестійкі властивості повинна мати і фурнітура, яка використовується: ручки, замки, петлі, доводчики, поріжки. Час вогнестійкості всіх елементів дверей, зокрема полотна, скла, фурнітури та короба має збігатися. Тільки при цій умові двері, як єдина конструкція, будуть спроможні виконувати свою функцію. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner