Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Особливості протипожежних дверей зі склом

Особливості протипожежних дверей зі склом

Сьогодні в Україні законодавчо затверджено стандарти такого елементу пожежної безпеки, як вогнестійкі двері. Відповідно до ДСТУ, вони можуть мати одну або кілька стулок з металу з теплоізолюючим наповнювачем (зазвичай йдеться про мінеральну вату, стійку до горіння). Також стандарт допускає використання вогнестійких дверей зі склінням. Згідно з документом, оглядове віконце повинне займати не більше 25% загальної площі дверного полотна.

У цій статті ми поговоримо про особливості вогнестійких дверей зі склінням, а також їх переваги. А сама модель настільки популярна, що може бути замовлена ​​у будь-якого вітчизняного виробника протипожежних конструкцій, у тому числі з наявності на складі. Головне, не забудьте переконатися, що купуєте сертифіковану продукцію.

 

Скло слабше за метал: правда чи міф

 

Хоча за час свого існування скло зазнало безліч якісних змін, багато людей й до сьогодні припускають, що вироби з цього матеріалу тендітні та ненадійні. Зокрема, людина з такою точкою зору може вважати, що глухі вогнестійкі двері з металу будуть надійнішими, ніж аналогічна конструкція зі склінням.

Подібна думка докорінно помилкова. Сучасні технології дозволяють створювати скло, яке вкрай складно розбити. Та й високі температури не стануть для такого матеріалу проблемою. Зрештою, існують алюмінієві протипожежні конструкції, все полотно яких є скляною панеллю. І ці вироби мають достатній рівень ефективності, щоб використовуватися як один із засобів пожежної безпеки.

Тому вогнестійкі двері зі скляним віконцем анітрохи не поступаються своїм глухим побратимам. Мало того: вони мають деякі переваги.

 

Чим гарні вогнетривкі двері зі склом

 

Основною відмінністю протипожежних дверей зі склінням є можливість візуального контролю над ситуацією. Якщо глухі двері необхідно відчинити, щоб дізнатися за ними відбувається в цей момент, то моделі зі склінням залишають можливість огляду в закритому положенні. І це дуже добре, адже вогнестійкі моделі можуть мати маркування EI30, EI60, EI90 та вище. Тому, хоча зовні все виглядає гаразд, прямо за дверима може вирувати справжній вогняний шторм. Відкриття призведе до травм й може спричинити подальше поширення полум'я.

 

Де вогнестійкі двері зі склом будуть особливо корисні

 

Особливо корисні засклені вогнестійкі двері там, де візуальний контроль має вирішальне значення. Наприклад, це може бути школа, лікарня, навчальний заклад. Адже наявність оглядового віконця дозволяє не лише оцінити поточну ситуацію в будівлі, що горить, але й побачити, чи не залишився хто-небудь у пастці.

Втім, встановлення засклених вогнестійких дверей є кращою ідеєю в будь-якій будівлі.

 

Чому система Антипаніка особливо потрібна для глухих дверей

 

Не всі вогнестійкі двері оснащуються замком, для відкриття якого потрібний ключ, але таких моделей багато. У ситуації з такими дверима наявність скління тим більше є перевагою, адже, як уже було сказано вище, віконце дозволяє побачити, чи хтось не залишився всередині. Якщо протипожежні двері глухі та із замком, існує  ризик того, що за ними залишилися люди без ключів.

У цій ситуації встановлення системи Антипаніка практично є обов'язковим. Особливістю цього обладнання є просте відкриття зсередини без ключів чи карток доступу. Усередині розташований довга ручка, на яку можна натиснути не лише долонею, а й ліктем, ногою, плечем. Одного натискання вистачить, щоб вихід було відкрито. Водночас зовні потрапити всередину просто так абсолютно неможливо. Такі двері часто використовують в якості оснащення аварійного виходу торгово-розважальних центрів, кінотеатрів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner